Házenkářky Michalovců si pro první prohru přijely do Prahy

Házenkářky Michalovců poprvé v této interligové sezóně prohrály. Vedoucí tým tabulky podlehl pražské Slavii 19:24. Nejlepší český celek tak na druhém místě zaostává už jen o dva body.

Slávistky vsadily na ostrý nástup a po devíti minutách vedly nad dosavadním suverénem česko-slovenské soutěže 7:2. V poločase měly už šestibrankový náskok a po změně stran nedovolily hostujícím házenkářkám skórovat celých jedenáct minut. Vítězná série Michalovců se tak zastavila na 14 zápasech.

"Oproti minulým zápasům jsme do utkání vstoupily velmi dobře. Zastavily jsme první a druhou vlnu soupeře, na čemž jsme začaly stavět. V prvním poločase se nám dařila střelba z dálky a proměňovaly jsme šance. Na obou stranách výborně chytaly gólmanky, ale ta naše o trochu líp," uvedla na svazovém webu trenérka Slavie Petra Vítková.