Nymburk - Volgograd 103:76Nymburk ve VTB lize přehrál rivala v boji o play off

Nymburk

Basketbalisté Nymburku získali ve VTB lize velmi důležité vítězství, když doma porazili 103:76 soupeře v boji o play off Volgograd. Ze sedmého místa tak mají na nepostupové příčky náskok čtyř výher. Do konce základní části zbývá osm kol.

Basketbalista Nymburka Radoslav Rančík (uprostřed).

Nymburku k výhře pomohla především vydařená první čtvrtina, ve které český mistr nastřílel 34 bodů. V úvodu se dařilo zejména Vojtěchu Hrubanovi, pak se k němu přidali střídající Martin Peterka s Michaelem Dixonem a ve druhé čtvrtině Nymburk vedl o 23 bodů.

Volgograd sice do poločasu snížil na 14 bodů, ale osmibodová šňůra v úvodu druhé půle znovu zajistila domácím výrazný náskok a klid do zbytku zápasu. Nakonec Nymburk podruhé v sezoně překonal stobodovou hranici a má i lepší vzájemné zápasy, neboť na podzim ve Volgogradu prohrál o osm bodů.

Basketbalová VTB liga:
Nymburk - Volgograd 103:76 (34:17, 55:41, 79:57)
Nejvíce bodů: Dixon 17, Randle a Peterka po 16, Sant-Roos 13, Benda 11 - Ibekwe 27, Jefferson 15, Zozulin 11. Fauly: 18:21. Trestné hody: 14/12 - 19/12. Trojky: 9:10. Doskoky: 33:32.