Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté Liberce jsou ve finále, Brno od něj dělí jedna výhra

12. dubna 2016 19:40 - Karlovy Vary/Brno

Obhájce titulu Dukla Liberec je prvním finalistou extraligy volejbalistů, v semifinálové sérii vyřadila Karlovarsko v nejkratším možném termínu 4:0 na zápasy. Jako poslední protivník Liberce se rýsuje překvapivě Brno, které dnes doma znovu přehrálo České Budějovice a v sérii vede nečekaně 3:1. Poslední bod mohou Brňané získat už v pátek na jihu Čech a mít tak zároveň jistou medaili po dlouhých 22 letech.

 

Josef Pešout, Sport.cz

Liberecký tým dnes prodloužil letošní neporazitelnost. Od poslední prohry před Vánoci kráčejí Severočeši bez klopýtnutí za obhajobou mistrovského poháru a dnes v Karlových Varech zvítězili 3:0. Domácím chyběl smečař a nejvíce bodující hráč celé ligy Donovan Džavoronok, neboť je v trestu po vyloučení v pondělním třetím semifinále (2:3).

"V krizových momentech jsme si pomohli servisem. Domácí hráli na riziko, občas nás dostali pod tlak, ale celkově jsme měli zápas pod kontrolou," řekl liberecký kouč Michal Nekola České televizi.

Jeho protějšek Petr Brom musel improvizovat, místo Džavoronoka se vrátil na smeč původem blokař Polák Szczerbaniuk. "Liberec našel v každém setu v koncovce sebedůvěru. Chyby v koncovce minimalizovali na rozdíl od nás, v tom byl hlavní rozdíl," shrnul duel Brom.

Džavoronok v pondělním zápase dostal ve 4. setu nejprve žlutou a pak i červenou kartu za protesty, když nesouhlasil s výrokem sudího. Dnes byl jen v hledišti. "Je to neprofesionální chování, klub hráče potrestal," řekl bez bližších podrobností předseda Karlovarska Jakub Novotný.

Brno před sezónou výrazně posílilo, z ciziny se vrátili Hrazdira, Haník, přišli Rusové Sucharev s Andrianovem a Američan Goodell. Naopak Jihočeši jsou nyní oslabení, na marodce jsou Sobotka i Kryštof. Dnes na jihu Moravy padli 0:3 a v pátek doma se pokusí sérii zdramatizovat a udržet tak šanci na zopakování finále, v němž Jihostroj chyběl naposledy v roce 2010.

Semifinále play off volejbalové extraligy mužů - 4. zápasy:
Karlovarsko - Liberec 0:3 (-19, -23, -23)
Konečný stav série: 0:4.
Brno - České Budějovice 3:0 (24, 20, 14)
Nejvíce bodů: Andrianov 16, Hrazdira 12, Sucharev 7 - Maciel 15, Michálek 9, Kuliha 6. Stav série 3:1.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty