Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Basketbalisté Nymburka nebudou startovat ve VTB lize

16. července 2016 16:55 - Praha

Basketbalisté Nymburka se nepřihlásili do nové sezóny VTB ligy. Nebudou ji hrát poprvé od roku 2011. Český šampion se chce plně soustředit na FIBA Champions League a na účast v domácí NBL, kde Nymburk odehraje poprvé od sezóny 2012/13 kompletní program.

 

Petr Hloušek, Právo

"Na příští sezónu jsme přihlášku do VTB ligy nepodali. Důvodem jsou vysoké náklady spojené s účastí v soutěži. Je s tím spojené i to, že v domácí lize se v následující sezoně zúčastníme kompletního programu," řekl člen představenstva nymburského klubu Ondřej Šimeček pro klubový web. "VTB liga však měla o naše setrvání velký zájem. I vzhledem k našim úspěchům v soutěži máme dveře zpět otevřené," dodal a budoucí návrat týmu do VTB ligy nevyloučil.

Nymburk již patřil k tradičním účastníkům ruské soutěže otevřené pro týmy z ostatních zemí. V uplynulé sezoně poprvé postoupil do play off, ale ve čtvrtfinále prohrál s pozdějším vítězem CSKA Moskva.

V minulých letech Nymburk kvůli účasti vynechával část české ligy i Český pohár, tentokrát se však vedení klubu rozhodlo naplno soustředit na české soutěže a nově vzniklou Ligu mistrů, do které se Nymburk přihlásil.

Vedle Nymburka se nepřihlásily do VTB ligy ani gruzínské Tbilisi či finská Loimaa. Přibude naopak jeden nováček. V příští sezoně tak VTB ligu bude hrát čtrnáct mužstev místo dosavadních šestnácti.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.