Nowitzki dal 51 bodů, ale Dallas prohrál košem z poslední sekundy

NEW YORK

Jedenapadesát bodů vstřelil německý basketbalista Dirk Nowitzki ve čtvrtečním zápase NBA s Golden State, ale Dallas k vítězství nepřivedl. Vyrovnané utkání rozhodl necelou sekundu před koncem trojkou Jason Richardson, díky němuž Golden State zvítězilo 122:121. Richardson závěrečnou trefou zaokrouhlil svůj výkon na 40 bodů.

Dallas prohrál doma s Warriors košem z poslední sekundy už podruhé za sebou, den před koncem roku 2005 ho zarmoutil Baron Davis, který je ale v současnosti mimo hru se zraněným kotníkem. "Moje čísla neznamenají vůbec nic, jestliže jsme prohráli. Kdybych dal pět nebo šedesát bodů, porážka je prostě porážka," řekl zklamaný Nowitzki.

Jeho tým i přes prohru stále bojuje na dálku se San Antoniem o vítězství v Jihozápadní divizi i Západní konferenci, Golden State by zase potřebovalo pokračovat ve vítězném tažení, aby se ve zbytku sezóny dostalo z dvanáctého místa mezi osmičku postupujících. "Dnes to byl skvělý zápas, možná můj nejlepší v kariéře," řekl Richardson, který jen ve třetí čtvrtině dal 20 bodů. Před poslední akcí doskočil neúspěšný trestný hod protihráče Jasona Terryho a necelých pět sekund do konce zápasu využil k vítězné akci.

Podařený návrat Stoudemira

Ještě o tři body víc než Golden State nastřílel Phoenix do koše Portlandu. Nejproduktivnější tým ligy se navíc dočkal velkolepého návratu Amara Stoudemira, který zmeškal dosavadní část sezóny po operaci kolena. A už tak dost ofenzivně laděné mužstvo podpořil nejlepší Nováček sezóny 2002/03 dvaceti body za pouhých 19 minut hry.

Více než 18 000 diváků přivítalo rekonvalescenta aplausem vstoje a Stoudemire vstřelil první koš domácích. "Byl jsem strašně rozrušený, plný adrenalinu. Jak jsem se ale prvně trefil, všechno ze mě spadlo," řekl třiadvacetiletý univerzál, který nastoupil k prvnímu zápasu po 294 dnech a přidal v něm i devět doskoků. S pátým nejlepším střelcem minulé sezóny v sestavě nastříleli Suns jen v prvním poločase 76 bodů, což je rekord ročníku. Sedm hráčů vítězného celku dalo 13, nebo více bodů.

New Jersey - Minnesota 86:82
Nejvíce bodů: Jefferson a Carter 21 - Garnett 24.
New Orleans/Oklahoma City - Houston 92:93
Nejvíce bodů: West 14 - Jao Ming a Alston 22.
Memphis - Los Angeles Clippers 95:85
Nejvíce bodů: Jones 23 - Brand 25.
Dallas - Golden State 121:122
Nejvíce bodů: Nowitzki 51 - Richardson 40.
Phoenix - Portland 125:108
Nejvíce bodů: Stoudemire a Marion 20 - Khryapa 22.
2. Utah68323647,1
3. Minnesota68284041,2