Plzeňští házenkáři si pro první porážku dojeli do Zubří

Házenkáři Zubří připravili plzeňským obhájcům titulu první prohru v nové extraligové sezóně. Ve čtvrtém kole zvítězili svěřenci trenéra Andreje Titkova v domácím prostředí 31:29 a jsou třetí. V čele tabulky zůstaly Lovosice, jež ztratily první bod po remíze 31:31 v Kopřivnici.

Milan Škvořil z Plzně střílí v zápase proti Zubří.

Házenkářům Zubří vyšel začátek zápasu, ve 22. minutě vedli už 16:7. Na začátku druhé půle se ale role vyměnily a mnohem aktivnější Plzeň dokonce otočila stav na 26:25. V dramatickém závěru podržel Zubří střídající brankář Orság, Plzeň už první prohru v sezóně neodvrátila. Devíti brankami přispěl k výhře Adam Reček.

Titkov hráče nabádal, aby po vydařené první půli nepolevili. "Bohužel jsme začátek druhého poločasu nezachytili a Plzeň byla rázem na koni. V závěru, kdy se utkání lámalo, jsme projevili obrovskou vůli po vítězství. Přesto mám k druhému poločasu spoustu připomínek," řekl domácí kouč.

Plzeňský trenér Martin Šetlík se zlobil, že jeho tým daroval soupeři poločasové vedení o šest branek. "Stálo nás spousty sil domácí dotáhnout. Když se nám to podařilo, udělali jsme pár chyb, které nás stály lepší výsledek," konstatoval trenér obhájců titulu.

Lídr tabulky z Lovosic poprvé v sezóně nevyhrál. V Kopřivnici několikrát domácím odskočil, na začátku druhé půle i na čtyři branky, ale výraznější náskok si proti bojovně naladěnému soupeři nevypracoval. Oba celky se tak v koncovce přetahovaly o vedení až do poslední minuty. Remízový výsledek 31:31 mohla změnit ještě devítka po čase v podání domácích, ale vstřelená branka nebyla uznána.

"V Kopřivnici je zápas vždy emotivní. Ten dnešní měl opět až standardní průběh jako naše předchozí tady. Nakonec to dospělo jako vždy ke dramatu, kdy mohly vyhrát oba týmy. Přijeli jsme sem zvítězit, což se nepodařilo. Pro mne je to ztráta bodu, byť jsme nakonec v tom hektickém závěru mohli přijít o oba," uvedl trenér favorizovaných Lovosic Milan Berka.

Jeho svěřenci vedou tabulku s náskokem bodu před šestibodovým triem Dukla, Zubří, Plzeň. Pražané v sobotu deklasovali 45:23 Hranice, po sedmi brankách nastříleli Sviták, Kotrč a Kastner. "Z naší strany to byl odevzdaný výkon," řekl zklamaný trenér Cementu LiborHrabal.

Extraliga házenkářů - 4. kolo:
Zubří - Plzeň 31:29 (18:12)
Nejvíce branek: Reček 9, Šlachta 6/1, Douda 4 - Mitič 6, M. Tonar 6/1, Vinkelhöfer 5, Poloz 5/2.
Dukla Praha - Hranice 45:23 (22:12)
Nejvíce branek: Kastner a Kotrč po 7, Sviták 7/2 - Hardt 6, Zemánek 4, Horut 4/2.
KP Brno - Karviná 31:26 (17:13)
Nejvíce branek: Hubáček 7, Hastík 6/2, Koubek 4/1 - Monczka a Frančík po 6, Užek 4/2.
Litovel - Frýdek-Místek 27:25 (9:9)
Nejvíce branek: Zbránek 7/2, Bechný 6, Nedoma 3 - Petrovský 6, Klaban a Strack po 4.
Kopřivnice - Lovosice 31:31 (13:13)
Nejvíce branek: Rachač 11/2, Střelec 6, Hanus 5 - Klimt 12/1, Motl 9/2, Bouček 4.
Nové Veselí - Jičín 25:28 (11:16)
Nejvíce branek: Dolejší 8/6, Melichar 6, Štěrba 5 - Krahulec 7, Loskot a Šafář po 5.