Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté na ME narazí na Itálii, Německo a Slovensko

15. listopadu 2016 21:30 - Krakov

Čeští volejbalisté se na mistrovství Evropy příští rok v Polsku utkají v základní skupině s Itálií, Německem a Slovenskem. Úterní los v krakovském divadle je zařadil do skupiny B, kterou bude hostit Štětín.

 

Profimedia.cz

"Není to špatná skupina. Italové jsou určitě favorit, Slovensko a Německo jsou hratelní soupeři. S Itálií se pokusíme odehrát dobrý zápas," řekl ČTK asistent reprezentace Michal Nekola. Italové letos vybojovali stříbro na olympijském turnaji v Riu.

"Na minulých dvou šampionátech jsme nepostoupili ze skupiny, teď budeme chtít určitě postoupit. Ne že by to bylo moc sebevědomí, ale je to po letošních výsledcích. Nový mladý tým hrál dobře," dodal Nekola.

Italové na minulém ME brali bronz, Němci skončili osmí a Slováci také vypadli už ve skupině. Šampionátu se opět zúčastní 16 týmů rozdělených do čtyř skupin, jehož dalšími dějišti budou Krakov, Gdaňsk a Katovice. ME se uskuteční od 23. srpna do 3. září. Vítězové skupin postoupí přímo do čtvrtfinále, celky z druhých a třetích míst spolu sehrají osmifinálové duely.

Titul budou obhajovat Francouzi

Česká reprezentace pod vedením španělského trenéra Miguela Falascy postup na ME slavila na konci září v Jablonci nad Nisou, když vyhrála kvalifikační skupinu F.

Na Slováky letos v létě narazili Češi ve Světové lize a zvítězili 3:2. S Německem sehráli v září dva přípravné zápasy. "U nich jsme hráli dvakrát vyrovnaně," vzpomínal Nekola. Přání ohledně soupeřů před úterním losem neměl. "Věděli jsme, že dostaneme jeden až dva silné týmy. Že bychom si ale někoho přáli nebo nepřáli, to ne," dodal.

Titul budou za rok v Polsku obhajovat Francouzi, úřadujícími vicemistry Evropy jsou překvapivě Slovinci.

Los ME volejbalistů v Polsku (23. srpna - 3. září):
Skupina A (Gdaňsk):
Polsko, Srbsko, Finsko, Estonsko
Skupina B (Štětín):
Itálie, Německo, Slovensko, ČR
Skupina C (Krakov):
Rusko, Bulharsko, Slovinsko, Španělsko
Skupina D (Katovice):
Francie, Belgie, Nizozemsko, Turecko
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty