Děčínští basketbalisté otočili zápas v Jindřichově Hradci

Basketbalisté Děčína otočili ve 14. kole NBL zápas v Jindřichově Hradci, zvítězili 83:74 a upevnili si třetí místo v tabulce za rovněž úspěšnými Nymburkem a Pardubicemi. Severočeši si utkání zkomplikovali v první čtvrtině, v níž pustili Lions do vedení až o 16 bodů a plných 30 inkasovali.

Ilustrační snímek.

Postupně se ale hosté vrátili do zápasu, v průběhu třetího hracího období převzali vedení a už před sebe soupeře nepustili. K výhře si pomohli 11 trojkami, po třech trefili Tomáš Vyoral, Pavel Houška a s 18 body nejlepší střelec zápasu Lukáš Palyza.

"Náš tým má jednu dobrou vlastnost, neskládá zbraně a dokáže včas najít nějaký aspekt hry. Buď hráči z lavičky, nebo se změní něco na hřišti ve smyslu systému nebo změny obrany," konstatoval děčínský kouč Pavel Budínský. "Druhý poločas byl diametrálně odlišný, nedovolili jsme domácím lehké koše a vyšponovali jsme obranu tam, kam jsme chtěli. Jakmile jsme se dostali přes soupeře, měli jsme zápas lépe v kontrole," dodal.

Nymburk porazil USK Praha 83:67 a dál drží čistý štít. Střeleckým lídrem obhájců titulu byl Bryon Allen s 21 body.

Pardubice v utkání s Kolínem sice dostaly první koš, ale záhy domácí tým převzal kontrolu, ještě v prvním poločase jeho vedení přesáhlo 20 bodů a nakonec zvítězil 87:71. Pět pardubických hráčů dalo 13 a více bodů. Američané Joseph Wall a Lamb Autrey nastříleli po 17 bodech, první z nich přidal osm doskoků, druhý osm asistencí.

Ostravští basketbalisté porazili 76:73 Svitavy, vyhráli třetí zápas z posledních čtyř a na předposledním místě tabulky už jsou za dnešním soupeřem jen kvůli horšímu skóre. Petr Bohačík trefil pět trojek a zlepšil si sezonní maximum na 25 bodů.