Házenkáři Dukly porazili v šlágru kola Plzeň o devět branek

Házenkáři Dukly Praha porazili ve šlágru 14. kola extraligy Plzeň 32:23. Úřadující šampióni utrpěli v repríze posledního finále po čtyřech výhrách v řadě čtvrtou venkovní porážku v sezóně a v čele tabulky je vystřídalo Zubří, které v předposledním kole před zimní přestávkou zvítězilo 29:21 na hřišti nováčka z Nového Veselí. Dukla, jež v minulém kole sesadila z prvního místa Zubří, je čtvrtá.

Házenkář Dukly Ondřej Šimůnek oslavuje výhru.

V první půli dovolila Dukla soupeři jen deset branek a vedla 15:10. I ve druhém poločase předvedl domácí brankář Tomáš Petržala řadu výborných zákroků a byl hlavním strůjcem jednoznačné výhry. Nejlepším střelcem Dukly byl Daniel Kývala se šesti brankami.

Brno po čtyřech porážkách v řadě porazilo doma 32:29 třetí Lovosice, pro které to byla třetí prohra za sebou. Aktuálně má horší formu pouze Kopřivnice, která doma s Frýdkem-Místkem neukončila černou sérii a na výhru čeká už pět zápasů.