Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Noah kvůli dopingu přijde o 20 zápasů NBA

25. března 2017 16:19 - New York

Francouzský basketbalista Joakim Noah z New York Knicks dostal od vedení NBA zákaz startu ve 20 zápasech za pozitivní dopingový test. Dvaatřicetiletý pivot užil zakázaný přípravek podporující růst svalů, který lze koupit bez lékařského předpisu.

 

Todd Kirkland, ČTK/AP

Noah hrál kvůli zdravotním potížím naposledy 7. února. Na konci minulého měsíce podstoupil artroskopickou operaci levého kolena a Knicks oznámili, že v této sezoně už týmu nepomůže. Podle vedení NBA si polovinu trestu odpyká ve zbytku tohoto ročníku a pak bude chybět newyorskému celku v úvodních deseti utkáních příští sezony.

Během trestu nebude syn bývalé tenisové hvězdy Yannicka Noaha pobírat plat. Nejlépe bránící hráč NBA v sezoně 2013/14 po loňském příchodu do New Yorku podepsal s Knicks čtyřletou smlouvu na 72 milionů dolarů. Dosud v jejich dresu odehrál 46 zápasů s průměrem pět bodů a 8,8 doskoku na utkání. Předchozích devět sezon v NBA strávil v Chicagu.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.