Rubriky:

Míčové sporty

První cizinec opouští futsalovou Spartu. Zlákala ho Brazílie, loučit se bude ve finále poháru

18. prosince 2017 18:39

Největší hvězda pražské Sparty a nejspíš i nejvyšší soutěže futsalistů - Brazilec Wilde - v Čechách končí. Po úterním finále tuzemského poháru, kde Sparta nastoupí proti Chrudimi, se slavný futsalista, jenž hrál během kariéry i za Barcelonu, s pražským klubem rozloučí. Přednost dostalo působení v rodné Brazílii.

 

Michal Pavlík

Wilde dostal nabídku od brazilského velkoklubu Corinthians. „Bohužel nás Wilde po finále Poháru FAČR opustí. Přestupuje do brazilského klubu Corintians. Má v Brazílii rodinu a sám za námi přišel s tím, že dostal tuto nabídku a chtěl by se vrátit domů," řekl k odchodu hráče trenér Sparty Beni Simitči na internetových stránkách futsalové Sparty.

Kouč si působení Wildeho v klubu moc pochvaloval. Žádné hvězdné manýry se nekonaly, spíš řešil, jak futsalistu krotit, protože chtěl Spartě pomoci za každou cenu. Třeba před prvním měřením sil s mistrovskou Chrudimí byl Wilde zraněný, podle Simitčiho chtěl ale za každou cenu hrát. „Takového hráče nemůžete v takové chvíli nechat sedět. Kdyby nás čekal jiný soupeř, do zápasu by nešel, ale jemu šlo o dobrý výsledek Sparty," prozradil Simitči. „Chtěl bych mu touto cestou za celý náš klub poděkovat za vše, co pro Spartu udělal a popřát mu hodně štěstí v další kariéře."

Rozloučit by se mohl Wilde ziskem trofeje, finále poháru se hraje v Praze ve Sparta Areně v úterý od 20:15. „Postupem do finále poháru jsme splnili první cíl, teď je před námi další. Doufám, že hala bude plná a vše dopadne lépe, než při prvním ligovém utkání s Chrudimí," připomněl Simitči pár týdnů starou prohru 2:7.

rjm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty