Míčové sporty

Veselý pomohl 12 body k výhře Fenerbahce nad Barcelonou

26. ledna 2018 21:08 - Istanbul

Basketbalista Jan Veselý nastřílel v Evropské lize 12 bodů a pomohl Fenerbahce Istanbul k pátému vítězství za sebou. Turecký obhájce prvenství doma porazil Barcelonu 86:82 a dál mu patří druhé místo za CSKA Moskva.

Vlastimil Vacek, Právo

Veselý popatnácté v sezoně nastřílel dvouciferný počet bodů. V utkání 20. kola přidal ještě pět doskoků, jednu asistenci a tři získané míče. Hosté nejčastěji faulovali právě jeho, a to šestkrát.

Fenerbahce v poločase ztrácel, ale třetí čtvrtinu pak vyhrál o deset bodů a zvládl i dramatickou koncovku. Veselého ve střelbě předčili jen autor 24 bodů Brad Wanamaker a Nicolo Melli, jenž dal o bod méně.

Evropská liga basketbalistů - 20. kolo:
Fenerbahce Istanbul - FC Barcelona 86:82 (za domácí Veselý 12 bodů, 5 doskoků, 1 asistence),
CSKA Moskva - Bamberg 81:72,
Crvena zvezda Bělehrad - Olympiakos Pireus 89:78,
20:30 Valencie - Chimki Moskva, 20:45 Milán - Maccabi Tel Aviv.