Slovensko - Česko 0:3Volejbalisté první ze tří příprav na Slovensku vyhráli

Púchov

První ze tří přípravných zápasů před Evropskou ligou vyšel českým volejbalistům výsledkově na jedničku. V Púchově porazili Slováky 3:0, přičemž druhý set získali až po maratonském průběhu 40:38. První sadu vyhráli Češi jasně 25:18, třetí pak 25:15.

Soupeři se pak ještě dohodli na dodatečném setu, v němž hostující tým nedotáhl vedení 24:21 a prohrál 25:27. Čtvrteční odveta začne v Púchově v 18 hodin, v pátek v 15:00.

Obnovenou Evropskou ligu svěřenci Michala Nekoly zahájí 19. května. Začnou ve Finsku, pak budou hrát třikrát za sebou v Praze na Podvinném Mlýně - 23. května odvetu s Finy, 26. května proti Španělsku a o čtyři dny později s Portugalskem. Final Four budou hostit v půlce června v Karlových Varech.

Slovensko - ČR 0:3 (-18, -38, -15), dodatečný set 27:25
Sestava a body ČR: A. Bartoš 15, Sobotka 6, Křesťan 20, Hýský 13, Patočka 4, Janouch 1, libera Moník a Pfeffer - P. Bartoš, Michálek, Indra. Trenér: Nekola.