Chodov zdolal v Milevsku Otrokovice a posunul se na druhé místo

Florbalisté Chodova porazili v 8. kole superligy v Milevsku Otrokovice 6:5 a posunuli se na druhé místo o bod za vedoucí Spartu. Třetí je nově jen o skóre za Chodovem Liberec, který zvítězil ve Znojmě 10:5. Z předposlední na 12. pozici před Znojmo se posunul Sokol Královské Vinohrady, který v pražském derby zvítězil na hřišti Tatranu Střešovice 8:5.

Chodovský Martin Koutný napřahuje ke střele, ilustrační snímek.

Chodov vedl už 6:3, ale v závěru se ještě strachoval o výhru. "S Otrokovicemi je to vždy těžký zápas a dnes se to potvrdilo. Jakmile jsme na chvíli vypadli z rytmu, tak nás potrestaly. Jsem rád za tři body, ale musíme být lepší," řekl webu Českého florbalu trenér Chodova David Podhráský.

K vítězství Liberce přispěl čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí Petr Salát. "Vrátili jsme se po minulém utkání k lepší defenzivě a velmi rychle jsme si vytvořili vyšší vedení. Jsme rádi, že se výsledkem nenecháme rozhodit a hrajeme šedesát minut naplno," uvedl asistent trenéra Liberce Filip Hanžl. Severočeši si spravili chuť po čtvrteční domácí prohře s Pardubicemi 8:9 v prodloužení.

Střešovický Tatran po porážkách s FBC Ostrava (3:4) a v České Lípě (7:10) sice v úterý vyhrál na hřišti Chodova (4:3), ale dnes opět zaváhal. Vinohrady slavily cenný skalp šestnáctinásobného mistra. "Po šťastném, ale týmově odbojovaném zápase jsme za tři body nadšení. Víme o spoustě chyb, které jsme vyrobili. Také si dobře uvědomujeme, že za stavu 5:5 to bylo buď anebo. Naštěstí jsme branku dali my," prohlásil trenér nováčka soutěže Michal Pazdera.

Tipsport superliga florbalistů - 8. kolo:
Chodov - Panthers Otrokovice 6:5 (3:1, 2:2, 1:2)
Branky: 15. a 48. M. Vávra, 20. Ondrušek, 20. Mikeš, 23. Plíhal, 35. M. Pražan - 5. a 24. Uhrinovský, 57. a 60. Kostka, 26. Rožnovják.
Tatran Střešovice - Sokol Královské Vinohrady 5:8 (1:2, 2:3, 2:3)
Branky: 39. a 56. Langer, 8. Pixa, 36. Ullmann, 50. Váňa - 32. a 59. Šimík, 4. O. Stuchlík, 20. P. Hájek, 31. Linhart, 38. vlastní Piták, 59. Rossi, 60. Skřivánek.
TJ Znojmo - FBC Liberec 5:10 (1:4, 1:4, 3:2)
Branky: 18. Kucharič, 38. Šindelář, 51. Horák, 60. Ďuriška, 60. Jan Novák - 11. a 40. Kološ, 31. a 36. Salát, 9. L. Veselý, 11. J. Kopecký, 20. Rozkovec, 30. T. Marek, 55. Valeš, 58. Balatka.