Florbal

Natov vytvořil s 48 góly v sezoně rekord florbalové superligy

10. února 2019 19:54 - Praha

Florbalový útočník Jan Natov z Mladé Boleslavi vytvořil s 48 brankami v sezoně nový rekord superligy. Šestadvacetiletý kanonýr se v utkání 24. kola podílel na vysokém vítězství nad Otrokovicemi 16:2 šesti body za pět gólů a jednu asistenci.

Czech Open

Díky střeleckému představení Natov překonal výkon Radka Suchého z Havlíčkova Brodu, který v ročníku 1996/97 nastřílel ve 22 duelech 47 gólů. Mladá Boleslav má v této sezoně nového rekordmana i v bodování a Jiří Curney posunul svou bilanci už na 84 bodů (34+50) z 24 utkání. Natov je za ním druhý s 73 body. Curney měl v utkání bilanci 1+5.

Mladá Boleslav se díky vítězství vrátila se do čela tabulky. Dosud vedoucí pražská Sparta totiž podlehla Vítkovicím 4:5 v prodloužení. "Povedený vstup do zápasu podpořený kvalitní produktivitou zlomil otrokovický odpor. Díky chuti neustále hrát v pohybu jsme mohli navyšovat skóre. Doufám, že jsme si zvedli sebevědomí před klíčovým zápasem se Spartou," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera webu Českéhoi florbalu.

V duelu Sparty s Vítkovicemi zaznamenali hattrick domácí Milan Garčar i ostravský Jan Šebesta, o výhře hostů rozhodl v druhé minutě prodloužení Tomáš Sladký. Vítkovice tak za Spartou zaostávají už jen o dva body.

Tři góly dal také Martin Pražan z Chodova, který zvítězil v hale posledního Znojma 14:2.

Superliga florbalistů - 24. kolo:
Bulldogs Brno - Tatran Střešovice 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Branky: 15. Konečný - 25. a 29. Langer, 17. Jakub Kolísko, 26. Sládeček, 42. Meliš, 48. Kreysa.
FBC Česká Lípa - Pardubice 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Branky: 3. a 48. Ekl, 26. Štěrba, 33. Krajcigr - 3. Janeček, 18. Krigovský, 35. Kourek.
FbŠ Bohemians - FBC Ostrava 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
Branky: 1. Buršík, 7. Kieler, 52. T. Kindl - 24. a 31. z trest. střílení Hrabal, 24. Zálesný, 60. Sládek.
Mladá Boleslav - Otrokovice 16:2 (4:0, 6:0, 6:2)
Branky: 1., 30., 34., 39. a 49. Natov, 14. a 20. Tadeáš Chroust, 24. a 26. Pluhař, 30. a 55. Tomašík, 8. Novotný, 44. Tomáš Chroust, 45. vlastní Kostka, 56. Curney, 59. Höffer - 53. Kittel, 59. Pešat.
Sparta Praha - 1. SC Vítkovice 4:5 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 11., 36. a 47. Garčar, 33. Krejča - 4., 30. a 32. Jan Šebesta, 57. Bräuer, 62. Sladký.
TJ Znojmo - Chodov 2:14 (0:5, 1:4, 1:5)
Branky: 27. Kucharič, 49. Šindelář - 14., 28. a 40. Pražan, 8. a 56. M. Vávra, 14. a 15. Koutný, 28. a 37. Maxa, 7. Řezáč, 42. Ondrušek, 45. M. Krbec, 52. Kašovský, 54. Vošta.
1. Mladá Boleslav 24 18 3 0 3 195:90 60
2. Sparta Praha 24 19 0 2 3 151:90 59
3. 1. SC Vítkovice 24 17 2 2 3 169:98 57
4. Chodov 24 17 2 1 4 181:103 56
5. Tatran Střešovice 24 12 2 2 8 139:114 42
6. FBC Ostrava 24 9 2 2 11 120:120 33
7. Otrokovice 24 8 3 2 11 110:115 32
8. FBC Liberec 23 9 2 1 11 125:138 32