České florbalistky prohrály na EFT se Švýcarskem

HYVINKÄÄ

České florbalistky prohrály i poslední třetí zápas na turnaji Euro Floorball Tour ve finském Hyvinkää, když podlehly Švýcarsku 3:6. Svěřenkyně trenéra Jaroslava Markse tak skončily na posledním čtvrtém místě s jediným bodem za výhru v dodatečných samostatných nájezdech se Švédskem. V neděli v rozstřelu Švýcarkám podlehly 0:2. Turnaj byl generálkou na mistrovství světa ve Švédsku, které se hraje od 5. do 12. prosince ve Västeras.

Florbal - ilustrační foto

Na rozdíl od zápasů se Švédskem a Finskem byly české hráčky v úvodu střelecky aktivnější, přesto odcházely do šatny v první pauze s jednobrankovou ztrátou, protože Váňovou překonala v 19. minutě Ulberová. Ve druhé třetině zvýšila náskok bronzového týmu z minulého mistrovství světa z roku 2007 Vögeliová.

Závěrečné dějství bylo brankově daleko bohatší. Po čtyřech minutách hry kapitulovala i Tschümperlinová, kterou překonala Novotná. Jenže ve 48. minutě se trefila podruhé v utkání Ulberová a za 111 sekund skórovala dokonce v oslabení Stettlerová.

V 51. minutě sice snížila Černá na 2:4, ale hned za 21 vteřin Christianovou, jež do závěrečné části vystřídala Váňovou, překonala Wikiová. Z českého tým se prosadila ještě Paulovičová, ale poslední slovo měla 40 sekund před koncem utkání Bernetová.

Český tým se před světovým šampionátem sejde ještě na konci listopadu na soustředění v Bystřici nad Pernštejnem. Na MS jej čekají v základní skupině vedle domácích obhájkyň titulu Švédek ještě Norky, Lotyšky a reprezentantky Spojených států amerických.

"Výsledkově to sice nevyšlo, ale s výkonem můžeme být poměrně spokojeni. Podařilo se navázat na sobotní nejlepší zápas s Finskem. Věřím, že na nadcházejícím mistrovství světa těmto favorizovaným týmům znepříjemníme život ještě mnohem více," řekl oficiálním stránkám České florbalové unie trenér Marks. "Bude ale hodně záležet na kondiční připravenosti celého týmu a samozřejmě i vyladění sestavy a nácviku přesilovek, k čemuž dojde na závěrečném soustředění," dodal.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Hyvinkää (Finsko):
Česká republika - Švýcarsko 3:6 (0:1, 0:1, 3:4), sam. nájezdy 0:2
Branky a nahrávky: 44. Novotná (Szotkowská), 51. Černá (Paulovičová), 57. Paulovičová (Moťková) - 19. Ulberová (Andereggová), 26. Vögeliová (Stellaová), 48. Ulberová (Andereggová), 49. Stettlerová (Stellaová), 51. Wikiová (Stadelmannová), 60. Bernerová (Stadelmannová). Rozhodčí: Heiskanenová, Saarioová (obě Fin.). Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 171.
Finsko - Švédsko 2:6 (0:1, 2:1, 0:4), sam. nájezdy 1:0
Branky: 24. a 39. Ukkonenová - 32., 49. a 60. Dahlerusová, 49. a 50. Wikströmová, 1. Lindströmová.