Juniorské florbalistky získaly na mistrovství světa poprvé bronz

OLOMOUC

České florbalistky získaly na juniorském mistrovství světa v Olomouci bronzové medaile. V utkání o třetí místo dnes porazily Švýcarsko 7:3, k čemuž čtyřmi brankami přispěla Tereza Urbánková, a vybojovaly první medailové umístění v historii. Dosud skončily dvakrát na páté a jednou na čtvrté příčce. Ve finále zvítězilo Švédsko nad Finskem 6:4.

V zápasu se švýcarskými obhájkyněmi předloňského titulu, jimž české juniorky v základní skupině podlehly 2:6, vstřelila Urbánková první gól už po 31 sekundách hry. Úvodní třetinu vyhrály svěřenkyně trenéra Michala Maroška 2:1, v druhé přidaly další dvě branky. V 42. minutě dovršila Urbánková hattrick a dvacet vteřin nato zvýšila Adéla Bočanová už na 6:1.

Už v deváté minutě přišel český tým o útočnici Gabrielu Žůrkovou, která při osobním souboji přeletěla přes mantinel a dopadla na kovovou hranu navíječe reklam. Halu opustila na nosítkách se zafixovanou krční páteří, podle prvního vyšetření v nemocnici by však až na zraněnou ruku měla být v pořádku.

Mistrovství světa juniorek ve florbalu v Olomouci:
zápas o 3. místo:
Česko - Švýcarsko 7:3 (2:1, 2:0, 3:2)
Branky: 1., 26., 42. a 55. Urbánková, 15. vlastní Bürgiová, 40. Surá, 42. Bočanová - 19. Wyssová, 53. Locherová, 58. Rüttimannová.
Finále:
Švédsko - Finsko 6:4 (3:2, 0:1, 3:1)
Branky: 9., 41. a 46. Karlssonová, 2. a 60. Edbergová, 13. Rydinová - 10. Lehtová, 15. Kauppilaová, 36. Nikanderová, 49. Manninenová.