Florbalistky Herbadentu vyhrály i druhé finále a sahají po titulu

Florbalistky Herbadent SJM Praha 11 jsou krůček od zisku pátého mistrovského titulu v extralize za sebou. V druhém finálovém utkání dnes porazily FbŠ Bohemians 5:2 a vedou v sérii 2:0 na zápasy.

Třemi body za dvě branky a jednu asistenci přispěla k vítězství slovenská útočnice Lucia Košturiaková. Rozhodnout o svém triumfu mohou svěřenkyně Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové v sobotu v Praze na Děkance.

Hráčky Bohemians odolávaly až do 29. minuty, kdy Košturiaková otevřela skóre. Za 48 vteřin hostující tým odpověděl díky trefě Vojáčkové. V 35. minutě ale vrátila úřadujícím mistryním po přihrávce Klímové vedení Krupnová a za tři minuty zvýšila už na 3:1 znovu Košturiaková.

V závěrečné třetině zvýraznila náskok favoritek Kotíková, výsledek ještě zkorigovala Kohutová.