České florbalistky prohrály na EFT se Švýcarkami

ST.GALLEN

České florbalistky prohrály ve druhém vystoupení na Euro Floorball Tour v St. Gallenu s domácím Švýcarskem 1:4. Rozhodla druhá třetina, kterou Švýcarky vyhrály 4:0, a český tým si připsal čestný úspěch až v poslední minutě zápasu. V závěrečném utkání turnaje nastoupí svěřenkyně trenérky Markéty Šteglové v sobotu od 11:00 proti Finsku.

Na první gól se čekalo až do druhé třetiny. Do té doby Česky odolávaly a v úvodní části se samy neprosadily při vyloučení Von Rickenbachové. Skóre otevřela až ve 24. minutě po faulu Billé z trestného střílení Bernerová. Za čtyři minuty zvýšila Fricková za dalších 49 sekund se trefila Zwinggiová.

Povedenou druhou třetinu Švýcarek korunovala v 35. minutě Streiffová. Na úvod závěrečného dějství se ubránil domácí tým v oslabení a až při trestu Arpagausové skórovala 49 sekund před koncem Jarolímová.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v St. Gallen:
Švýcarsko - Česká republika 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Bernerová z trestného střílení, 28. Fricková (Stadelmannová), 29. Zwinggiová (Suterová), 35. Streiffová (Suterová) - 60. Jarolímová (Šteglová). Rozhodčí: Juul, Kronow (oba Dán.). Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 450.
Švédsko - Finsko 4:4 (2:2, 0:1, 2:1)
Branky: 4. a 44. Eiremoová, 15. Edbergová, 45. Karlssonová - 6. a 60. Eliisa Alankoová, 17. Ella Alankoová, 32. Timonenová.