Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli popáté za sebou základní část

Florbalisté Mladé Boleslavi porazili v 25. kole superligy Tatran Střešovice 7:1 a popáté za sebou ovládli základní část. S jedním zápasem do konce mají před druhými Vítkovicemi náskok už šesti bodů. Poslední volné místo v play off si zajistil pražský celek Black Angels, který vyhrál nad posledními Otrokovicemi 9:3 a na osmé pozici unikl devátému Liberci na čtyři body.

Florbalisté Mladé Boleslavi ovládli popáté za sebou základní část ligy

Mladá Boleslav prohrála jen v úvodním utkání sezony 26. září doma s Vítkovicemi 5:8 a teď už natáhla rekordní vítěznou šňůru na 24 utkání a získala Prezidentský pohár. K vítězství nad Tatranem přispěl hattrickem Martin Tokoš, tři body za dvě trefy a jednu asistenci si připsal také Jakub Bína.

Black Angels navázali na sobotní výhru nad Vítkovicemi 8:3 a proti Otrokovicím si ve své druhé sezoně v nejvyšší soutěži poprvé vybojovali postup do play off. Shodně třemi body pomohli k úspěchu nad Panthers Jakub Boček (2+1) a Jakub Renčín s Matějem Bočkem (oba 1+2).

Na třetí místo se před Střešovice posunuli Bohemians, kteří vyhráli v Brně nad dvanáctým Hattrickem 6:5. Domácím nepomohlo k zisku ani pět bodů za dvě branky a tři asistence Luďka Ondráčka. V 54. minutě rozhodl v přesilové hře Matyáš Krebner.

Čtvrtý Chodov rozdrtil jedenácté Pardubice 12:4 a osmi body za tři góly a pět asistencí zazářil Marek Vávra. Dvě trefy a tři asistence zaznamenal Petr Majer a hattrick vstřelil za Pražany také Daniel Eremiáš.

Pátá Sparta na hřišti předposledního Sokola Královské Vinohrady prohrávala už 2:5, ale zvítězila 6:5 v prodloužení. Postaral se o to Jakub Kolstrunk, který v čase 59:41 vynutil nastavení a po třech sekundách prodloužení dovršil hattrick a rozhodl.

Superliga florbalistů - 25. kolo:
TJ Sokol Královské Vinohrady - Sparta Praha 5:6 v prodl. (4:1, 1:2, 0:2 - 0:1)
Branky: 10. Z. Stuchlík, 16. Hartman, 18. Gold, 19. Chládek, 29. M. Bína - 1., 60. a 61. Kolstrunk, 30. Juha, 35. L. Ujhelyi, 56. M. Krbec.
Mladá Boleslav - Tatran Střešovice 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)
Branky: 3., 41. a 44. Tokoš, 28. a 31. J. Bína, 35. Natov, 44. Curney - 60. Brautferger.
Black Angels - Panthers Otrokovice 9:3 (1:1, 5:1, 3:1)
Branky: 11. a 49. Hněvkovský, 40. a 42. J. Boček, 27. V. Novotný, 27. Ludvík, 32. Renčín, 38. M. Boček, 47. Jan Kopecký - 6. Vykopal, 26. Sovják, 43. Anis.
Hattrick Brno - FBŠ Bohemians 5:6 (4:2, 1:3, 0:1)
Branky: 7. z tr. střílení a 14. Ondráček, 3. Kostka, 6. J. Procházka, 38. M. Fuchs - 9. Tomčo, 11. Pěnička, 24. F. Forman, 31. Zezulka, 33. P. Šebek, 54. M. Krebner.
Chodov - Sokoli Pardubice 12:4 (4:0, 3:4, 5:0)
Branky: 15., 54. a 60. Eremiáš, 32., 49. a 50. M. Vávra, 5. a 21. J. Bauer, 13. a 32. Ondrušek, 18. a 57. Majer - 21. L. Kučera, 29. Savický, 33. Velc, 34. P. Pakosta.