Rubriky:

Florbal

Florbalista Kožušník dostal za marihuanu trest na 14 měsíců

16. března 2012 15:35 - Praha

Florbalový útočník Miroslav Kožušník z Havířova byl za pozitivní test na marihuanu potrestán zákazem startu na čtrnáct měsíců. Osmadvacetiletý Kožušník neprošel kontrolou při duelu 20. kola extraligy v Mladé Boleslavi 18. února a po oznámení výsledku zkoušky ani nepožadoval analýzu B vzorku. Torpedo zaplatí za jeho prohřešek pokutu 20 tisíc korun.

 

www.wfc2008.cz

Kožušník má zastavenou činnost do 7. května 2013. "Rozhodli jsme se pro trest, který bude trvat vlastně celou příští sezónu. První čtyři měsíce z toho čtrnáctiměsíčního trestu jsou neefektivní, protože se nebudou hrát soutěže," řekl ČTK předseda disciplinární komise České florbalové unie Tomáš Březina.

Jde o druhý nejdelší trest v tuzemsku za užití marihuany, v roce 2006 dostal plochodrážník Věroslav Kollert dvouletý distanc. "U Kožušníka se přihlédlo k tomu, že v první reakci lhal a také u něj byly hodnoty překročeny několikanásobně," doplnil Březina s tím, že každý svaz má navíc jiná kritéria.

Prohřešek účastníka mistrovství světa v roce 2002 začala řešit disciplinární komise po upozornění antidopingového výboru 12. března. "Hráč se z jednání omluvil, protože je z Havířova a má pracovní povinnosti. Poslal vysvětlení, že se mu to stalo poprvé a užil tu látku při narozeninách, když byl ovíněn," řekl Březina s tím, že se nakonec ukázala pravda jiná. "Pan Chlumský z antidopingového výboru nás upozornil, že to nemůže být pravda, protože hodnoty byly tak vysoké, že ukazovaly na pravidelné užívání marihuany."

Marihuanu užíval vícekrát

Disciplinární komise proto vyzvala Kožušníka, aby se k tomu vyjádřil, a rozhodovala o trestu až dnes. "Přiznal, že to, co nám psal poprvé, nebyla pravda a užíval marihuanu vícekrát. Napsal to prý proto, aby uchránil svůj klub od sankcí," uvedl Březina.

Druhý nejproduktivnější hráč Torpeda má od 8. března zastavenou činnost. O víkendu nezasáhl do úvodních čtvrtfinálových zápasů v Praze proti mistrovskému Tatranu Střešovice.

Jedná se o druhý dopingový trest v historii českého florbalu. V srpnu 2007 byl rovněž z užití marihuany usvědčen obránce Marek Deutsch z Tatranu Střešovice. Bronzový medailista z předloňského mistrovství světa v Helsinkách tehdy dostal tříměsíční zákaz startu. "Na rozdíl od roku 2007 jsou hráči a kluby poučeni a podepisují klubům, že nesmí zakázané látky užívat," uvedl Březina další z důvodů rozdílné výšky trestu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal