Florbalistky Herbadent SJM Praha 11 postoupily do superfinále

Ostrava/Liberec

Florbalistky mistrovského Herbadent SJM Praha 11 vyhrály ve čtvrtém semifinále extraligy v Liberci 7:6 v prodloužení a po vítězství 4:0 na zápasy budou hrát superfinále. V premiérovém jediném duelu o titul budou v sobotu 21. dubna v pražské O2 aréně útočit už na šestý triumf v řadě.

Soupeřem Pražanek bude vítěz souboje mezi FbŠ Bohemians a Vítkovicemi, které díky dnešnímu vítězství 4:2 vykřesaly ještě díky snížení na 1:3 na utkání naději na postup. Další zápas se hraje ve středu v Praze.

Herbadent se už může chystat na superfinále. Úspěšný tým, který vznikl v roce 2006 sloučením Tatranu Střešovice s Děkankou, opanoval od té doby všech 41 zápasů v play off. V Liberci ale málem jeho série skončila, když prohrával na začátku 50. minuty 2:5 a do prodloužení poslala zápas trefou až šest vteřin před koncem třetí třetiny Dominika Šteglová. V nastavení dovršila obrat Urbánková.

Extraliga florbalistek - semifinále play off; 4. zápasy:
1. SC Vítkovice - FbŠ Bohemians 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 1. a 57. Macurová, 4. a 60. Šrotová - 35. Hyršlová, 53. Černá. Stav série: 1:3.
FBC Liberec - Herbadent SJM Praha 11 5:6 v prodl. (0:1, 2:1, 3:3 - 0:1)
Branky: 40. a 48. Paulovičová, 37. Müllerová, 42. Mlejnková, 50. Koníčková - 25., 56. a 59. Kotíková, 7. a 60. Šteglová, 68. Urbánková. Konečný stav série: 0:4.