Rubriky:

Florbal

Florbalisté zavítají v evropské tour do dějiště MS Bernu

24. dubna 2012 16:52 - Praha

Čeští florbalisté se rozloučí se sezonou na turnaji Euro Floorball Tour v Bernu, který bude v prosinci hostit mistrovství světa. Kouč Tomáš Trnavský si v místě, kam se jeho svěřenci mohou během šampionátu přesunout z Curychu na boje o medaile, otestuje i dva úplné nováčky - gólmana Lukáš Součka z Vítkovic a útočníka Jiřího Curneyho z Chodova.

 

ČFbU

Trnavský musel sáhnout v původní nominaci k několika změnám. Obránce Pavel Brus z finské Nokie onemocněl, vítkovický zadák Jan Jelínek má potíže s kolenem a jeho spoluhráč Petr Kološ plní studijní povinnosti. Mimo hru je pro zranění nohy i suverénní lídr produktivity v extralize Matěj Jendrišák z Chodova.

Nahradili je obránci Štěpán Slaný z Mladé Boleslavi, Patrik Suchánek z Vítkovic, Michal Kotlas z Chodova a útočník Matěj Koňařík z Otrokovic. Do Bernu se tým přesune už dnes a před turnajem stihne čtyři tréninky. "Bylo hodně omluvenek, takže je přínosné si zatrénovat a dát tým dohromady," řekl na tiskové konferenci útočník Martin Richter ze Střešovic.

Spolu s Milanem Garčarem a Tomem Ondruškem je v kádru zástupcem mistrovského Tatranu, který v sobotu v superfinále v pražské O2 areně zdolal Vítkovice. Z jejich týmu se představí vedle Součka a Patrika Suchánka ještě Martin Tokoš. Ve stejný den hrál finále švédské ligy také Milan Tomašík s Dalenem, ostatní hráči měli různě dlouhou pauzu.

"Rozdílně to vnímají hráči, kteří hráli, a ti, kterým sezona skončila dřív. Bude to těžké a ovlivněné únavou. Uvidím, jak na tom budeme," řekl Richter. "Jsem rád, že se hraje na normálním hřišti, že se neexperimentuje s hraním na nádraží nebo na letišti," uvedl s narážkou na turnaj EFT z dubna 2010, kdy se florbalisté představili na hlavním nádraží v Curychu.

Český tým bude hrát v pátek od 17:30 proti úřadujícím mistrům světa Finům, o den později od 15:00 změří síly se Švédskem a v neděli je čeká ve stejnou hodinu závěrečný duel s domácím Švýcarskem.

Nominace českých florbalistů:
Brankáři:
David Rytych (SSV Helsinky/Fin.), Lukáš Souček (1. SC Vítkovice),
obránci:
Milan Garčar (Tatran Střešovice), Patrik Suchánek (Vítkovice), Štěpán Slaný (Mladá Boleslav), Michal Kotlas (Chodov), Petr Krzyžanek (FBC Ostrava), Pavel Brus (Nokia/Fin.), Aleš Jakůbek (Grasshopper Curych/Švýc.), Martin Vladař (UHC Grünenmatt/Švýc.),
útočníci:
Tom Ondrušek, Martin Richter (oba Tatran Střešovice), Jiří Curney (JM Chodov), Matěj Koňařík (Otrokovice), Petr Skácel (FBC Ostrava), Martin Tokoš (1. SC Vítkovice), Michal Rybka (Tigers Langnau/Švýc.), Vojtěch Skalík (HC Rychenberg/Švýc.), Tomáš Sladký (Koovee/Fin.), Daniel Šebek (UHC Grünenmatt/Švýc.), Milan Tomašík (IBK Dalen/Švéd.).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal