Florbalisty Vítkovic dělí jedna výhra od superfinále

Mladá Boleslav

Florbalisté mistrovských Vítkovic zvítězili v pátém semifinálovém utkání extraligy v Mladé Boleslavi 2:1 v prodloužení a chybí jim jediná výhra k postupu do superfinále. V čase 63:42 rozhodl Matěj Koňařík. O soupeři Tatranu Střešovice pro duel, který se odehraje v neděli 13. dubna v O2 areně, se může rozhodnout už ve čtvrtek v Ostravě.

Ilustrační foto.

Po bezbrankové úvodní části se dostaly do vedení ve 24. minutě Vítkovice díky trefě Lukáše Hájka. Hned za tři minuty vyrovnal po přihrávce Tadeáše Chrousta Radek Gwuždž a na rozuzlení si muselo 460 diváků počkat až do nastavení. V něm rozhodl po chybě domácích Koňařík.

"Pro nás to nic nemění, pořád stačí dvakrát vyhrát," řekl trenér Mladé Boleslavi Tomáš Janeček webu ČFbU. "Byli jsme šťastnější mužstvo, ale vítězství je zasloužené. Šli jsme mu více naproti a prokázali jsme větší vůli a odhodlání. Poslední krok bývá vždycky nejtěžší, ale věřím, že jsme na něj připraveni," uvedl kouč Vítkovic Michal Deus.

Semifinále play off AutoCont extraligy florbalistů - 5. zápas:
Mladá Boleslav - 1. SC Vítkovice 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 27. Gwuždž - 24. L. Hájek, 64. Koňařík. Stav série: 2:3.

Florbalisty Herbadent SJM Praha 11 vyhrály v pátém semifinálovém utkání extraligy nad FbŠ Bohemians 6:5 v prodloužení, ovládly sérii 4:1 a v neděli 13. dubna budou v superfinále v pražské O2 areně útočit už na osmý titul za sebou. O postupu rozhodla v čase 69:23 Kristýna Jílková.

Pražanky se v boji o zlato utkají s vítězkami souboje mezi Chodovem a Vítkovicemi, který za stavu 2:2 na zápasy pokračuje ve středu v Praze. Rozhodnutí padne nejdříve ve středu v Ostravě.

Semifinále play off extraligy florbalistek - 5. zápas:
Herbadent SJM Praha 11 - FbŠ Bohemians 6:5 v prodl. (1:0, 3:1, 1:4 - 1:0)
Branky: 21. a 59. Urbánková, 14. Skořepová, 34. Pilíková, 39. Rozumová, 70. Jílková - 32., 45. a 50. Křížová, 45. Šmídová, 46. Žůrková. Konečný stav série: 4:1.