Švýcarsko - ČR 6:3České florbalistky podlehly Švýcarsku a skončily na EFT poslední

Eerikkilä

České florbalistky podlehly v závěrečném utkání Euro Floorball Tour Švýcarsku 3:6 a na turnaji ve Finsku skončily bez bodu poslední. Po dvou gólech daly českému týmu Corin Rüttimannová a Seraina Ulberová.

Švýcarky se ujaly vedení už po 147 vteřinách, kdy překonala brankářku Christianovou Ulberová. V šesté minutě zvýšila Rüttimannová. Ještě v první třetině se dočkal i český tým, protože gólmanka Heiniová lovila balónek z branky po zakončení Hyršlové.

V druhém dějství padla jediná branka po 35 vteřinách hry, kdy skórovala Bärtschiová. Po 98 vteřinách třetí části snížila Poláková, ale ve 48. minutě se trefila podruhé v utkání Rüttimannová a v polovině závěrečné třetiny i Ulberová. Na snížení Žůrkové ještě odpověděla Bachmannová.

Euro Floorball Tour žen v Eerikkilä (Finsko):
ČR - Švýcarsko 3:6 (1:2, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 17. Hyršlová (Urbánková), 42. Poláková, 56. Žůrková (Sládečková) - 3. Ulberová (Bachmannová), 6. Rüttimannová (Bärtschiová), 21. Bärtschiová, 48. Rüttimannová (Nötzliová), 51. Ulberová (Nötzliová), 60. Bachmannová. Rozhodčí: Burek, Czarnecki (oba Fin.). Bez vyloučení. Diváci: 71.
Finsko - Švédsko 7:4 (2:1, 2:2, 3:1)