Vítkovice - Jyväskylä 5:7Florbalisté Vítkovic prohráli na Poháru mistrů s Happee

Florbalisté Vítkovic podlehli na Poháru mistrů v Curychu finskému Happee Jyväskylä 5:7 a budou se snažit ještě vybojovat postup do semifinále v druhém utkání ve skupině B proti domácím Grasshopper. Ostravané by ale k postupu museli vyhrát minimálně o dvě branky. Duel o postup budou svěřenci trenéra Michala Deuse hrát v pátek od 19:30.

Český šampion dokázal třikrát smazat ztrátu, ale favorit na přelomu druhé a třetí části čtyřmi góly za sebou rozhodl. Dvakrát odpověděl na vedení Finů Hájek, který se nejdříve prosadil na konci první třetiny povedenou střelou a pak ve 24. minutě proměnil trestné střílení. Poté ještě smazal manko krátce po polovině utkání Šebesta.

Jenže po čtyřech dalších finských trefách bylo v 46. minutě rozhodnuto. Vítkovice ale ještě díky trefám Bruse v přesilovce a Matejčíka udržely reálnou naději na boj o postup. Curych totiž porazil Happee 6:5 a v případě výhry Ostravanů za tři body by rozhodovalo skóre.

"Sehráli jsme hodně kvalitní zápas. Rozhodovaly maličkosti, zbytečná vyloučení, oni z toho dokázali rozhodnout. Na Happee jsme se připravovali, měli jsme rozbory a videa. Sice nebylo moc informací, ale já si myslím, že jsme na ně byli přichystáni dobře. Ale je to prostě zkušený tým," řekl po utkání obránce Filip Heczko.

Florbalistky Vítkovic už mají jistotu semifinále, kterou jim po středeční výhře nad Zugem 9:3 zajistilo vítězství Djurgaardenu nad švýcarským celkem 12:2. Ostravanky se o první místo ve skupině A utkají v pátek od 10:30 s favorizovanými švédskými mistryněmi.

Pohár mistrů ve florbalu v Curychu:
Muži:
Skupina B:
1. SC Vítkovice - Happee Jyväskylä 5:7 (1:1, 2:5, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. Hájek (Žydel), 24. Hájek z trestného střílení, 32. Šebesta (Řezanina), 49. Brus (Gál), 55. Matejčík (Veltšmíd) - 18. Manninen (Heikkinen), 23. Huisman (Heikkinen), 29. Kotilainen (Tikka), 35. Heikkinen (Huisman), 37. Kauko (Kotilainen), 39. Junkkarinen (Manninen), 46. Hoikkanen (Kotilainen). Rozhodčí: Güpfert, Ziegler (oba Švýc.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 814.