Česko - Švédsko 2:7Florbalisté prohráli na EFT i podruhé, podlehli Švédsku

Hämeenlinna

Čeští florbalisté prohráli i druhý zápas na Euro Floorball Tour ve finské Hämeenlinně, když podlehli Švédsku 2:7. Úřadující mistři světa oplatili soupeři dubnovou prohru s České Lípy, která byla pro Čechy vůbec první ve vzájemných zápasech v historii.

V neděli od 11:00 čeká tým trenérů Radima Cepka a Zdeňka Skružného poslední duel se Švýcarskem, který bude zároveň zápasovou generálkou na prosincové mistrovství světa v Göteborgu.

Bezbrankový stav prolomil v 17. minutě Galante Carlström, který poprvé překonal brankáře Baráka. Pak ještě 46 vteřin před první pauzou zvýšil po Adrianssonově akci Mattias Samuelsson. Hned po 75 sekundách druhé části se podruhé v zápase prosadil Galante Carlström a na čtyřbrankový rozdíl upravil ve 27. minutě Andriansson.

Krátce po polovině utkání inkasoval poprvé také Aman. Na své první reprezentační akci si připsal premiérovou trefu Tomáš Chroust. Nordgren s Johanem Samuelssonem ale ještě v druhé části upravili na 6:1. V závěrečném dějství na Tomašíkovo snížení odpověděl Nilsberth.

Euro Floorball Tour mužů v Hämeenlinně (Finsko)
ČR - Švédsko 2:7 (0:2, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 32. Tomáš Chroust (Dóža), 44. Tomašík (Suchánek) - 17. Galante Carlström (Rudd), 20. M. Samuelsson (Adriansson), 22. Galante Carlström (Stenberg), 27. Adriansson (J. Samuelsson), 35. Nordgren (Svahn), 38. J. Samuelsson (Enström), 53. Nilsberth (Nordgren). Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.). Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 598.
Finsko - Švýcarsko 8:3 (5:2, 1:1, 2:0)