Dárek pro trenéra? Nervák s dobrým koncem. Snad jsme ho potěšili, doufá Dóža

Göteborg

Jak obdarovat oslavence v roli reprezentačního trenéra? Čeští florbalisté zvolili ten nejlepší možný způsob, kouči Radimu Cepkovi připravili nervák s dobrým koncem v podobě vítězství 7:6 nad Norskem v úvodním zápase mistrovství světa v Göteborgu. Dvěma góly přispěl k výhře benjamínek týmu, jednadvacetiletý Patrik Dóža.

Útočník Patrik Dóža při úvodním českém zápase na mistrovství světa proti Norsku.

Byla snaha nezkazit trenérovi narozeniny extra motivací?

Určitě to tak bylo, protože co jiného dát trenérovi za dárek, než ho odměnit povedeným zápasem. Snad jsme ho potěšili. Nevím, jak moc bude spokojenej, ale doufám, že jsme odvedli práci, jak chtěl.

Máte pro něj nachystaný ještě jiný dárek?

Nevím, musím to zkontrolovat v šatně. Já jsem tu nejmladší, tak o takových věcech moc nerozhoduju. (úsměv)

Jaký byl váš premiérový zápas na seniorském šampionátu?

Myslím, že jsme byli kvalitnějším týmem, akorát se na konci projevila nervozita. Je nás tu hodně nováčků, tak jsme polevili a báli se o výsledek místo toho, abychom pokračovali v naší hře.

V závěru byla klíčová obětavost? Norové pálili ze všech pozic…

Spíš jsme jim ty šance připravovali. Měli jsme vedení o tři branky, a kdybychom pokračovali v naší hře, nemuselo tam být tolik obětavosti.

Bylo hodně znát, že to byl úvodní zápas šampionátu?

Určitě. A hrálo roli i to, že na Nory moc neumíme, možná jsme se toho zalekli, naštěstí nás Tomáš Kafka podržel super zákroky v poslední minutě, tak to dobře dopadlo.

Co je třeba zlepšit do pondělního zápasu se Švýcarskem?

Pro nás bude nejlepší, když budeme pokračovat v tom, jak jsme hráli první dvě třetiny. Když dokážeme udržet naši hru a nepolevíme, budeme se tlačit do šancí a nebránit výsledek. Neměli bychom přestávat hrát, ale furt se tlačit dopředu.

V Göteborgu hrajete elitní švédskou soutěž za tým Pixbo, byl to pro vás o to pikantnější zápas?

Určitě. Nervóznější jsem nebyl, spíš jsem se docela bál, jak jsem poslední tři čtyři dny hodně nachcípanej a ležel jsem trochu v teplotách. Tak jsem byl rád, že jsem se z toho dostal a mohl nastoupit.

V týmu je víc hráčů, kteří bojovali s nachlazením…

Trošku nám to tady v týmu koluje, plus je tu nabitý program. Ale snažíme se doléčit, snad se všichni dáme do pořádku.

Porazí čeští florbalisté ve svém druhém utkání na MS tým Švýcarska?