Finsko - Norsko 6:1Finové zdolali Nory a v semifinále budou soupeřem ČR či Dánů

Florbalisté Finska porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa v Göteborgu Norsko 6:1 a budou v sobotu od 13:00 v boji o finále soupeřem vítěze pátečního duelu mezi Českou republikou a Dánskem. V dalším dnešním čtvrtfinále vyhráli domácí obhájci titulu Švédové nad Estonskem jednoznačně 17:0 a v sobotu od 17:15 budou hrát s lepším z klání mezi Švýcarskem a Lotyšskem.

Úřadující vicemistři světa Finové rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. V deváté minutě otevřel skóre Jani Kukkola a pak se dvakrát trefil Lauri Kapanen. Norové sice v 45. minutě snížili díky Ketilu Kronbergovi, ale v dresu favorita se prosadili ještě Rickie Hyvärinen, Oscar Hänninen a Mika Kohonen.

V duelu Švédska se začal rodit nejvyšší výsledek turnaje až od deváté minuty, kdy se trefil Mattias Wallgren. V první třetině přidali sedminásobní mistři světa dvě branky, ve druhé dali už šest a ve třetí dokonce osm. Hattrick si připsal Joel Kanebjörk.

Mistrovství světa florbalistů v Göteborgu:
Čtvrtfinále:
Finsko - Norsko 6:1 (3:0, 0:0, 3:1)
Branky: 13. a 20. Kapanen, 9. Kukkola, 50. Hyvärinen, 57. Hänninen, 60. Mika Kohonen - 45. Kronberg.
Švédsko - Estonsko 17:0 (3:0, 6:0, 8:0)
Branky: 11., 48. a 50. Kanebjörk, 9. a 34. Wallgren, 20. a 54. Östholm, 22. a 33. Enström, 29. K. Nilsson, 31. Svahn, 33. Karlsson, 41. Malmström, 43. Nilsberth, 43. Sundstedt, 51. Adriansson, 56. M. Samuelsson.
O umístění:
O 9.-12. místo:
Kanada - Slovensko 3:5 (0:1, 2:1, 1:3), USA - Německo 5:6 v prodl. (1:1, 2:2, 2:2 - 0:1).