Švýcarsko - Česko 5:3Florbalistky prohrály se Švýcarskem a skončily na EFT poslední

Tampere

České florbalistky prohrály v závěrečném utkání na Euro Floorball Tour v Tampere se Švýcarskem 3:5 a skončily bez bodu poslední. Svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského v utkání třikrát vyrovnaly, ale vítěznou trefu si připsala v 53. minutě Corin Rüttimannová. Duel byl pro český tým i generálkou na světový šampionát, který se bude hrát rovněž v Tampere od 4. do 12. prosince.

Skóre otevřely ve 13. minutě Švýcarky, když brankářku Ranochovou překonala Stellaová. Hned za 20 sekund sice vyrovnala Mlejnková, ale při vyloučení Rybičkové vrátil Švýcarsku vedení Rüttimannová. Ztrátu opět smazala v 36. minutě Koníčková.

V polovině závěrečné části překonala Ranochovou Ulberová, ale za dvě minuty v přesilové hře vyrovnala Bočanová. Jenže na druhou trefu Rüttimannové v utkání už Češky nenašly odpověď a výsledek ještě potvrdila Zwinggiová.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Tampere:
Švýcarsko - ČR 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. Stellaová (Sgierová), 17. Rüttimannová (Wikiová), 50. Ulberová (Putziová), 53. Rüttimannová, 59. Zwinggiová (Stellaová) - 14. Mlejnková (Řepková), 36. Koníčková (Sládečková), 52. A. Bočanová (Koníčková). Rozhodčí: Kirves, Snellman (oba Fin.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 135.
15:30 Finsko - Švédsko.
Pořadí: 1. Švédsko 2 zápasy/6 bodů (skóre 21:4), 2. Finsko 2/6 (8:3), 3. Švýcarsko 3/3 (10:20), 4. ČR 3/0 (5:17).