Česko - Srbsko 21:0Čeští florbalisté v kvalifikaci MS rozstříleli Srbsko

Škofja Loka

Čeští florbalisté ve svém druhém vystoupení ve slovinském městě Škofja Loka v kvalifikaci na prosincové mistrovství světa porazili dalšího z outsiderů Srbsko 21:0. Po úterní rekordní výhře nad Lichtenštejnskem 35:0 si svěřenci trenéra Radima Cepka opět zastříleli a ve středu je čeká od 13:30 duel s Norskem, jediným papírově vyrovnanějším protivníkem na turnaji.

Čeští florbalisté, ilustrační foto.

Sedmi body za čtyři branky a tři asistence se na kanonádě podílel útočník Matěj Jendrišák. Pět bodů za tři trefy a dvě přihrávky zaznamenal Daniel Šebek, dva góly a tři asistence zaznamenal Martin Tokoš, který má po dvou duelech na kontě už 16 bodů a deset přesných zásahů.

V úvodním dějství se přitom střelecké hody nekonaly, přestože po trefách Jendrišáka a Tokoše vedli Češi ve třetí minutě už 2:0. Oba střelci se prosadili znovu v polovině první třetiny, ale pak se outsider z 20. místa světového žebříčku držel až do začátku druhé dvacetiminutovky.

V té ale už bronzový tým z mistrovství světa 2014 v Göteborgu rychle ukázal rozdíl a dovršil už do 26. minuty dvouciferný výsledek. Celkově Cepkův tým z 49 střel na gólmany Novakoviče a Antiče vytěžil 21 branek. Českému brankáři Janu Binderovi stačilo k čistému kontu úspěšně zasáhnout jen pětkrát.

Kvalifikace mistrovství světa florbalistů, 4. evropská skupina - Škofja Loka (Slovinsko):
ČR - Srbsko 21:0 (4:0, 9:0, 8:0)
Branky: 1., 10., 42. a 47. Jendrišák, 21., 24. a 54. Šebek, 22., 54. a 56. Ondrušek, 3. a 11. Tokoš, 24. a 39. Hájek, 50. a 53. Tomašík, 25. vlastní, 26. Bagin, 37. Krajcigr, 40. Kuncman, 44. Mikeš. Rozhodčí: Hojbjerg, Skrubbeltrang (oba Dán.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 113.
Itálie - Norsko 1:12 (0:5, 0:4, 1:3),
Slovinsko - Lichtenštejnsko 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)