ČR - Finsko 3:10Čeští florbalisté znovu neuspěli

Växjö

Čeští florbalisté po páteční porážce se Švédskem (3:11) neuspěli ani ve druhém duelu na turnaji Euro Floorball Tour a podlehli Finsku 3:10. Po dvou třetinách prohrávali svěřenci trenéra Radima Cepka už 0:6. V neděli uzavřou vystoupení ve Växjö od 9:15 duelem se Švýcarskem.

V úvodním dějství ještě drželi Češi se soupeřem krok. Od páté minuty prohrávali po Johanssonově trefě, ale hráli dál vyrovnanou partii. Po 57 vteřinách druhého dějství zvýšil Kailiala, který se pak v 26. minutě prosadil znovu a Finové zápas ovládli. Trefili se ještě Pylsy, znovu Johansson a dokonce ve vlastním oslabení Moilanen.

"Zvýšili tempo, začali nás presovat," řekl asistent trenéra českého týmu Radek Sikora k průběhu druhého dějství. V úvodu závěrečné části Beneš sice snížil, ale za Finy se prosadil Kotilainen a hattrick dovršil Johansson. Následně zkušeného osmatřicetiletého gólmana Kafku nahradil o dvacet let mladší Mück.

"Rozhodli jsme se pro Dana, protože za toho stavu nemělo cenu Tomáše dál trápit. Dan bude chytat zítra proti Švýcarsku, proto jsme mu dali k dobru nějakých deset minut, aby si to ještě osahal," dodal Sikora. V 52. zkorigoval stav na 2:8 Tokoš, ale hned za 13 sekund z penalty skóroval Mika Kohonen. Za dalších 43 vteřin snížil Ondrušek, poslední slovo ale měl Junkkarinen.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů ve Växjö (Švédsko):
ČR - Finsko 3:10 (0:1, 0:5, 3:4)
Branky a nahrávky: 43. M. Beneš (Šešulka), 52. Tokoš (Tomašík), 53. Ondrušek (Podhráský) - 5. Johansson (Manninen), 21. Kailiala (Kotilainen), 26. Kailiala (Kukkola), 28. Pylsy (Manninen), 36. Johansson (Tiitu), 39. Moilanen (Salo), 44. Kotilainen (Aro), 46. Johansson (Manninen), 52. Mika Kohonen z trestného střílení, 59. Junkkarinen (Vääanänen). Rozhodčí: Kumerdanks, Kristapsons (oba Lot.). Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 132.
Švédsko - Švýcarsko 7:5 (1:1, 4:1, 2:3)