Rubriky:

Florbal

České florbalistky převzal švýcarský kouč Rhyner

11. února 2018 21:16 - Praha

Švýcar Sascha Rhyner se stal trenérem české reprezentace florbalistek. Pětačtyřicetiletý dosavadní asistent Miroslava Janovského, který po prosincovém mistrovství světa v Bratislavě u týmu skončil, uzavřel s vedením Českého florbalu dvouletou smlouvu. České reprezentantky povede do mistrovství světa v roce 2019 ve Švýcarsku.

 

Martin Flousek/Český florbal

Komise reprezentace a mezinárodního rozvoje Českého florbalu vybrala Rhynera jako hlavního kandidáta už v polovině ledna a následně s ním jednala o podmínkách spolupráce. "Komise se shodla na preferenci Saschi Rhynera jednak díky jeho odbornosti a znalosti světového florbalu, současně i vzhledem k jeho znalosti českého týmu a prostředí," uvedl její šéf David Zlatník.

Rhyner působil u českého týmu od začátku loňského roku. Jména jeho asistentů budou teprve oznámena. "Sascha dostane prostor realizovat přípravu národního týmu dle svých představ. Saschův zájem vést český tým byl velký, díky tomu jsme se jednoduše dohodli na podmínkách spolupráce, jak organizačních, tak i finančních," doplnil Zlatník.

Po mužské reprezentaci, kterou od loňska vede Fin Petri Kettunen, má zahraničního kouče i ženský tým. "Mohu říct, že finanční podmínky jsou srovnatelné s českými trenéry, samozřejmě budou navýšeny o náklady za cestování," řekl Zlatník.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..