Rubriky:

Ostatní

Živě

Krasobruslař Březina je ve finále GP po krátkém programu třetí

7. prosince 2018 07:17 - Vancouver

Krasobruslař Michal Březina je ve finále Grand Prix třetí po krátkém programu. Český reprezentant za čistou jízdu získal 89,21 bodu a nestačil jen na favority Nathana Chena z USA a Japonce Šomu Una. Pouhých 14 setin za Březinou je na průběžném čtvrtém místě Korejec Čcha Čun-hwan.

 

Jonathan Hayward, ČTK/AP

Osmadvacetiletý Březina, který ve finále startuje po sedmi letech, ve Vancouveru zatím navazuje na vydařená vystoupení z letošního podzimu. Nasbíral o čtyři body méně než při životním krátkém programu z Helsinek, protože za čtverným salchowem skončil tentokrát v kombinaci dvojitý, nikoliv trojitý toeloop. "Myslím, že to celkově nebylo špatné. Kombinace nebyla skvělá, ale zbytek byl dobrý," glosoval svůj výkon Březina na webu ISU.

Na vedoucího Chena ztrácí Březina před volnou jízdou necelé čtyři body. Oba favorité totiž při jednom ze čtverných skoků chybovali. Úřadující mistr světa Chen pokazil toeloop, stříbrnému olympijskému medailistovi Unovi zase nevyšel flip.

Mezi ženami vede po krátkém programu objev této seniorské sezony Rika Kihiraová. Šestnáctiletá Japonka si vypracovala náskok zhruba čtyř a půl bodu před olympijskou šampionkou Alinou Zagitovovu.

Finále Grand Prix v krasobruslení:
Muži - po krátkém programu:
1. Chen (USA) 92,99
2. Uno (Jap.) 91,67
3. Březina (ČR) 89,21
Ženy - po krátkém programu:
1. Kihiraová (Jap.) 82,51
2. Zagitovová 77,93
3. Tuktamyševová (obě Rus.) 70,65
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.