Rubriky:

Ostatní

To bude jízda! Češky čeká v Americe devatenáct zápasů za třináct dní

18. února 2019 11:06

První ostrý test před klíčovou sezonou čeká na reprezentační softbalistky. V pondělí odlétají na Floridu, kde sehrají devatenáct utkání proti americkým univerzitním týmům. České hráčky se zaměří hlavně na útok a rovnoměrné vytížení nadhazovaček. „Důležité pro nás bude nasimulovat zátěž, která nás čeká v rámci olympijské kvalifikace," prohlásil trenér Vojtěch Albrecht. Softbalistky se připravují na červencový evropský šampionát, ze kterého do další části kvalifikace na OH v Tokiu 2020 postoupí šest nejlepších týmů.

 

Česká softballová asociace

Žádné leháro to na Floridě nebude. Ve třinácti dnech čeká na Češky devatenáct duelů. První zápas se uskuteční 19. února proti Warner Univeristy, vše zakončí utkání 3. března proti Minnesotě State University Moorhead. Sílu českého týmu otestují univerzitní týmy z tamní druhé a třetí Divize.

„Má představa je vyhrát minimálně čtrnáct zápasů. Nepůjde o nejlepší americké týmy, ale kvalitu rozhodně mají. Očekáváme stejnou úroveň, na jakou narazíme v základní skupině evropského šampionátu v Ostravě," míní reprezentační trenér Albrecht.

České softbalistky nejedou na Floridu odpočívat, právě naopak. Čeká je tam ostrý zápasový program.

Česká softballová asociace

Velkou výzvou bude univerzita Morgan State, kterou doposud český tým nikdy neporazil. Silná bude také Iowa. „Těší mě, že budeme čelit kvalitním zahraničním nadhazovačkám, což nás vždycky posune," věří Tereza Jakešová, druhá metařka českého týmu.

Vyladění útoku bude jedním z hlavních cílů floridské mise. Úspěšnost na pálce je klíčovým aspektem v boji o olympijské hry. „Máme skvěle propracovanou obranu a v útoku se lepšíme. Posuny musíme provádět při přechodu na lepší nadhazovačky, k čemuž nám zápasy proti americkým univerzitám významně pomohou," domnívá se kouč.

K českému týmu se na Floridě připojí také Veronika Pecková, jedna z nejlepších evropských nadhazovaček. Česká softbalová hvězda přeruší rozehranou ligu na Novém Zélandu.

Olympiáda? Reálný cíl!

Několikaletá příprava směřuje k jedinému cíli – postoupit na OH v Tokiu v roce 2020, kde se softball vrátí do programu Her. „Já to vidím hodně reálně, jinak bych to ani nedělala. Hodně tomu věřím, že to zvládneme," hlásí Jakešová, jedna z nejzkušenějších hráček českého týmu. „V poslední době si všímám velké profesionalizace – hodně softbalistek tomu cíli začalo věnovat ohromné množství času, také na úkor své práce a dalších činností. Věříme tomu, že to dopadne," dodává.

Český tým na sebe upozornil v loňském roce, kdy vyhrál turnaj Super 6 za účasti evropské špičky. „Za úspěchem stojí intenzivní program české softballové reprezentace. Vedle zlepšujících se dovedností tento tým prokázal enormní posun z hlediska herní mentality. Šance kvalifikovat se na OH je opravdu velká," tvrdí Craig Montvidas, americký trenér dlouhodobě působící působí v Evropě.

rjm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní