Rubriky:

Ostatní

Živě

WADA předala federacím podklady k 43 ruským dopingovým případům

2. července 2019 22:01 - Lausanne

Světová antidopingová agentura (WADA) předala mezinárodním sportovním federacím podklady k 43 dopingovým případům ruských sportovců. Ty jsou postavené na analýze dat z nechvalně proslulé moskevské laboratoře. Nyní je na jednotlivých federacích, aby rozhodly o případných sankcích. Dotyčné případy patří ke zhruba třem stovkám nejpodezřelejších kauz, které chce WADA předat federacím do konce letošního roku.

 

Twitter

Nezávisle na těchto datech předala WADA minulý měsíc Komisi pro bezúhonnost atletiky (AIU) zhruba 110.000 počítačových souborů s daty z období od roku 2012 do srpna 2015, které mohou teoreticky odhalit dopingové případy ruských atletů, jež byly původně ututlány. Již dříve přispěla data z moskevské laboratoře ke dvěma čtyřletým trestům ruských biatlonistů.

Experti WADA získali z moskevské laboratoře 24 terabytů dat na několikátý pokus letos v lednu, v březnu začali s jejich analýzou. Posléze WADA obdržela také přes dva tisíce vzorků z moskevské laboratoře, které posloužily jako další podklady k vyšetřování. Celkem dostala k dispozici 4524 lahviček se vzorky A a B.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.