Ostatní

Živě

Střelkyně Brázdová ovládla na univerziádě vzduchovou pušku

4. července 2019 17:01 - Neapol

Medailový účet českého týmu na Světové letní univerziádě v Neapoli otevřela střelkyně Lucie Brázdová a hned získala nejcennější kov. Desátá žena z březnového mistrovství Evropy ovládla disciplínu vzduchová puška.

Ivana Roháčová, Právo

Finále vyhrála třiadvacetiletá Brázdová v univerziádním rekordu 250,3 bodu před juniorskou vicemistryní světa Elavenil Valarivanovou z Indie a Lin Jing-Š' z Tchaj-wanu, která už dokázala vyhrát i soutěž Světového poháru.

Povedený vstup dává naději na vylepšení bilance z minulé univerziády, na níž v roce 2017 na Tchaj-wanu získala česká výprava tři medaile a jedinou zlatou zásluhou dálkaře Radka Jušky. Vysokoškolské hry potrvají v Itálii do 14. července, zúčastní se jich 124 českých sportovců.

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.