Rubriky:

Ostatní

Boxeři Rigondeaux s Larou už jsou po útěku z Kuby profesionály

26. července 2007 22:05 - BERLÍN

Hvězda amatérského boxerského Guillermo Rigondeaux už má zajištěno angažmá mezi profesionály. Kubánský olympijský vítěz a mistr světa, který společně s dalším světovým šampionem Erislandym Larou opustil o víkendu výpravu při Panamerických hrách v Brazílii, už stejně jako jeho kolega podepsal pětiletou smlouvu s německou stájí Arena-Box-Promotion. Oznámil to ve čtvrtek její šéf Ahmet Öner.

Nový promotér zatím odmítl prozradit místo, kde se momentálně jeho noví svěřenci nacházejí. Do čtyř týdnů by ale prý měli dorazit na základnu týmu v Hamburku. V Německu zatím nemají povolení k pobytu ani vstupu, podle Önera se už ale na tom pracuje.

Dvojnásobný olympijský šampión bantamové váhy Rigoneaux a mistr světa ve welteru Lara doplní ve stáji další tři "utečence" z komunistického ostrova. Vítězové olympijských her Odlanier Solis, Yuriorkis Gamboa i Yan Barthelemy už po prosincovém útěku mají za sebou zdařilé profesionální duely.

"Tím pádem za nás boxují ti nejlepší světoví profesionálové. Naše stáj má před sebou velkou budoucnost," uvedl pyšně Öner na internetové stránce stáje. V Rigondeauxovi teď získal boxera, který přichází mezi profesionály s bilancí 243 vítězství z 247 zápasů. "Je to výjimečný talent, který nebude ani mezi profesionály k poražení," řekl Öner na adresu šestadvacetileté hvězdy.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.