Rubriky:

Ostatní

Kubánský režim se mstí rodinám boxerů

2. srpna 2007 10:00 - HAMBURK/PRAHA

Minulý týden opustili kubánskou výpravu na Panamerických hrách v brazilském Rio de Janeiru, teď musí jejich rodiny snášet odvetu Castrova režimu. Někteří příbuzní boxerů Rigondeauxe, Lary i jejich „předchůdců“ Bartelemího, Gamboy a Solíse jsou podle zpráv, které přicházejí z Kuby vězněni, úřady konfiskují domy a auta, která sportovci dostali jako odměnu za vítězství na OH či MS.

Boxerští emigranti, kteří mají smlouvy s hamburskou profesionální stájí Arena, jsou podle jejího šéfa Ahmeta Önera šokováni, ale situaci nechtějí komentovat, aby svým rodinám nepřitížili. „Z Kuby přišly informace, že Solís, Gamboa a Bartelemí pomáhali svým krajanům k útěku, ale to je lež. Rigondeaux a Lara se nás sami snažili kontaktovat,“ tvrdil podle serveru EastsideBoxing Öner.

„Nechápu, proč jsou perzekvovány rodiny boxerů naší stáje. Ti kluci jen chtějí dělat, co umějí nejlíp: boxovat a vydělat peníze. My jim tu šanci dali a to má být zločin? Nikdo by neměl být terorizován za to, že chce žít ve svobodě. Lidská práva mají být respektována po celém světě včetně Kuby,“ rozohnil se šéf Areny.

bum, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.