Rubriky:

Ostatní

Holyfield bude boxovat s Ibragimovem o rekordní pátý titul

2. srpna 2007 19:46 - MOSKVA

Legendární boxer Evander Holyfield má šanci stát se týden před svými pětačtyřicátými narozeninami popáté profesionálním mistrem světa v těžké váze, což se nikomu předtím nepovedlo. Slavný Američan se 13. října v Moskvě utká s domácím Sultanem Ibragimovem.

Ruský držitel titulu organizace WBO měl nastoupit k sjednocovacímu zápasu proti uzbeckému šampionovi WBA Ruslanu Čagajevovi, který však dnes souboj odřekl kvůli potížím se žaludkem.

"Tohle je první krok v mé snaze stát se jednoznačným světovým šampionem v těžké váze. Jsem rád, že Sultan Ibragimov s tím souhlasil," uvedl Holyfield, který naposledy bojoval o titul v roce 2002, kdy prohrál na body s Chrisem Byrdem. Poprvé se stal mistrem světa, tehdy ještě v lehčí váze, v roce 1986, kdy bylo Ibragimovovi jedenáct let.

"Samozřejmě mě mrzí, že Čagajev odstoupil a nebudu moci sjednotit naše tituly. Ale boxovat s takovou legendou, jakou je Evander Holyfield, je ještě lepší," prohlásil ruský boxer s tím, že soupeře uznává za jeho celoživotní výkony, ale šetřit ho rozhodně nemíní. "Chce mi vzít něco, na čem jsem tvrdě pracoval," řekl Ibragimov. Stříbrný olympijský medailista ze Sydney se stal šampionem WBO v červnu, když porazil Američana Shannona Briggse.

Všechny významné tituly v těžké váze jsou nyní v držení boxerů ze zemí bývalého Sovětského svazu - IBF vládne Ukrajinec Vladimir Kličko a WBC Kazach Oleg Maskajev.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.