Mistryni světa v šachu určí až dodatečné partie

Vladivostok

Zápas o titul mistryně světa v šachu mezi Číňankou Ťü Wen-ťün a ruskou vyzývatelkou Alexandrou Gorjačkinovou skončil po dvanácti partiích remízou 6:6. Obě soupeřky si připsaly po třech výhrách a vítězku určí až čtvrteční dodatečné partie se zkráceným časem.

Ilustrační foto

Po první vyrovnané polovině zápasu, která se hrála v Šanghaji, se šachistky přesunuly do Vladivostoku a tady měla blízko k výhře domácí Gorjačkinová. Zvítězila v osmé partii, ale soupeřka vyhrála hned dvě následující. V poslední partii pak stačila Číňance i remíza, ale Ruska zvítězila a vynutila si prodloužení.

V něm se budou hrát nejprve čtyři partie rapid šachu s limitem 25 minut pro jednu hráčku, a pokud v nich nepadne rozhodnutí, tak bude následovat až deset partií v bleskovém šachu s pětiminutovým limitem.

V čele světového žebříčku je s velkým náskokem jiná čínská šachistka Chou I-fan, která ale kvůli sporům s Mezinárodní šachovou federací od roku 2016 o titul nehraje.