Rubriky:

Ostatní

Italka Kostnerová obhájila evropský titul v krasobruslení

26. ledna 2008 17:27 - ZÁHŘEB

Italská krasobruslařka Caroline Kostnerová obhájila evropský titul. Na šampionátu v Záhřebu v součtu pátečního krátkého programu a volné jízdy získala 171,28 bodu a o necelé dva body porazila Švýcarku Sarah Meierovou. Třetí skončila Laura Lepistöová z Finska, která tak při svém debutu na velké seniorské akci hned získala medaili. Česká krasobruslařka Nella Simaová nakonec obsadila patnáctou pozici.

Vítězka krátkého programu Kostnerová zahajovala program závěrečné skupiny. Obhájkyně titulu za doprovodu hudby Antonína Dvořáka zahájila volnou jízdu skvělou trojkombinací trojitého flipu s trojitým toeloopem a dvojitým rittbergerem, ale pak stejně jako v první části soutěže místo trojitého lutzu skočila jen dvojitý. Byla to nejvážnější chyba její volné jízdy, v níž o více než sedm bodů zaostala za svým osobním maximem.

Nakonec to tréninkové partnerce Tomáše Vernera na titul stačilo, i když na ni ve volné jízdě útočila Meierová. Ta na rozdíl od Italky skočila hned dva trojité lutze, i když druhý byl s dopadem na dvě nohy. Nečistý byl ještě výjezd z trojitého flipu, ale jinak loňská vicemistryně Evropy zvládla kompletní repertoár trojitých skoků. Výkonem rovných 113 bodů si vytvořila nový osobní rekord ve volné jízdě, tuto část soutěže vyhrála, ale náskok Kostnerové z krátkého programu už smazat nedokázala a stejně jako loni získala stříbro.

V dramatickém boji o bronzovou medaili byla nakonec úspěšná devatenáctiletá Lepistöová. Ta sice upadla při trojitém rittbergeru, ale jinak zařadila celou škálu trojitých skoků včetně kombinace dvou trojitých toeloopů a udržela třetí pozici po krátkém programu. O medaili se naopak skokansky méně náročnou volnou jízdou se spoustou dvojitých skoků připravila její krajanka Kiira Korpiová. Loňská bronzová medailistka ze druhé pozice po krátkém programu spadla až na pátou příčku.

Simaová hned v úvodu volné jízdy upadla při trojitém lutzu, ale jinak odvedla výkon na hranici svých možností a o tři body si vylepšila osobní rekord. Oproti krátkému programu klesla jen o jednu příčku a při debutu na velké akci skončila v polovině druhé desítky.

ME v krasobruslení - ženy:
1. Kostnerová (It.) 171,28 bodu, 2. Meierová (Švýc.) 169,44, 3. Lepistöová (Fin.) 165,65, 4. Sebestyenová (Maď.) 162,89, 5. Korpiová (Fin.) 162,22, 6. Marcheiová (It.) 153,34, ...15. Simaová (ČR) 124,39.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní