Rubriky:

Ostatní

Nejlepším českým stolním tenistou roku je Širuček

1. března 2020 10:47 - Plzeň

Nejlepším českým stolním tenistou za minulý rok byl vyhlášen Pavel Širuček. Sedmadvacetiletý hráč polského Grodzisku vyhrál svazovou anketu po životní sezoně, v níž se posunul z 97. místa světového žebříčku do elitní padesátky.

 

Twitter

Širuček si loni mimo jiné zahrál čtvrtfinále na turnaji v Portugalsku a osmifinále v Dauhá. Na reprezentačních akcích byl oporou českého družstva. "Byl to velice úspěšný rok. Vyhrál jsem mistrovství republiky jednotlivců, vyhrál jsem poprvé polskou ligu a ve světovém žebříčku jsem dosáhl také svého životního maxima. Víc už to asi opravdu nešlo a popravdě jsem si myslel, že na tohle ocenění dosáhnu. Ale samozřejmě člověk nikdy neví, jak podobné ankety dopadnou," uvedl Širuček během vyhlášení v Plzni, kde se tento víkend hraje mistrovství republiky.

Stínem úspěšného roku 2019 je pro něj vystoupení na Czech Open v Olomouci. "Tam jsem v prvním kole prohrál, tam mi to opravdu nevyšlo. Ale to je asi opravdu jediné, s čím nemohu být spokojen," řekl Širuček, jenž si dobrou formu přenesl do nového roku a minulý týden postoupil do čtvrtfinále v Budapešti.

Z vítězství v kategorii talent roku se po roční přestávce opět radovala Zdena Blašková, jež byla klíčovou postavou českých juniorek, které na juniorském mistrovství Evropy v Ostravě vybojovaly bronzové medaile. Trenérem roku byl vyhlášen kouč úspěšných juniorek Tomáš Vrňák.

Vítězové ankety Stolní tenista roku 2019:
Stolní tenista roku: Pavel Širuček (Grodzisk).
Talent roku: Zdena Blašková (SK Dobré).
Trenér roku: Tomáš Vrňák.
Družstvo roku: juniorky ČR (Zdena Blašková, Gabriela Štěpánová, Klára Hrabicová, Linda Záděrová a Anna Klempererová).
Cena Fair play: Petr Handl (TTC MS Brno).
Cena fanoušků pro nejsympatičtějšího hráče: Tomáš Polanský (Saarbrücken).
ČTK

Koronavirus a sport - aktuální informace probíhá
20200312T17:00:00+0100
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní