České moderní gymnastky se na SP v Kyjevě neprosadily

KYJEV

Vstup do sezóny se českým moderním gymnastkám Ivě Mendlíkové a juniorce Haně Dostálové nevydařil. V úvodním závodě Světového poháru v Kyjevě skončila Mendlíková ve víceboji až na 38. místě, v soutěži juniorek obsadila Dostálová 25. pozici.

Čtyřboj vyhrála Ruska Olga Kapranovová. Ve finálových cvičeních získala čtyři prvenství domácí Ukrajinka Olga Bessonovová, která se jen ve cvičení se švihadlem podělila o vítězství s Kapranovovou.

"Mendlíková po dlouhé odmlce po zranění kolena dělala, co mohla. Tréninková přestávka se na ní ale projevila v chybějící kondici," uvedla po návratu trenérka českých moderních gymnastek Zdena Schinzelová, kterou rozladil systém soutěže.

"Dvacítka závodnic ze států, které se probojovaly na olympijské hry, měla ve čtyřboji samostatnou soutěž. Závodnice z této dvacítky dostaly od rozhodčích mnohem vyšší ohodnocení. Tím několik gymnastek Mendlíkovou i po slabších výkonech předstihlo," dodala Schinzelová. České moderní gymnastky se na olympijské hry do Pekingu neprobojovaly.

SP v Kyjevě:
Čtyřboj: 1. Kapranovová (Rus.) 73,425, 2. Bessonovová (Ukr.) 73,325, 3. Sesinová 72,700, 4. Kanajevová (obě Rus.) 72,675, 5. Žukovová (Běl.) 71,000, 6. Godunková (Ukr.) 70,975, ...38. Mendlíková (ČR) 55,000.
Švihadlo: 1.-2. Bessonovová a Kapranovová obě 18,525, 3. Kanajevová 18,350.
Obruč: 1. Bessonovová 18,700, 2. Kapranovová 18,500, 3. Kanajevová 18,375.
Kužele: 1. Bessonovová 18,675, 2. Kanajevová 18,425, 3. Žukovová 18,075.
Stuha: 1. Bessonovová 18,450, 2. Sesinová 18,000, 3. Kapranovová 17,500.
Juniorky: 1. Dmirijevová (Rus.) 100,425, 2. Rizatdinovová (Ukr.) 95,775, 3. Narkevičová (Běl.) 94,475, ...25. Dostálová (ČR) 79,700.