Dlabaja a Brožková skončili na úvod MS orientačních běžců šestí

OLOMOUC

Tomáš Dlabaja a Dana Brožková obsadili na úvod mistrovství světa v orientačním běhu v Olomouci šestá místa ve sprintu. Nejkratší mužský závod v neděli vyhrál Rus Andrej Chramov, ženám kralovala Anne Margrethe Hauskenová z Norska.

Další z domácích reprezentantek Eva Juřeníková obsadila deváté místo, Radka Brožková doběhla sedmnáctá. Nová mistryně světa zvládla dvouapůlkilometrovou trať se 17 kontrolami v olomouckém centru za 12 minut a 42 sekund, druhá Minna Kauppiová z Finska za ní zaostala o devět vteřin. Hauskenová byla po doběhu do cíle v euforii. "Neuvěřitelné, naprosto skvělé," radovala se.

Šestá Brožková ztratila na vítězku 31 sekund. "Jednu volbu postupu jsem nezvolila asi úplně nejvýhodněji, ale jinak vše šlo tak, jak mělo. Takže já jsem se svým výkonem spokojená," komentovala svůj závod nejlepší z českých běžkyň. "Závod v ulicích a parcích Olomouce se mi moc líbil a hlavně je naprosto skvělé, že je mistrovství tady v Čechách, protože tu je spousta českých fanoušků, kteří opravdu povzbuzují. Ta atmosféra tady je opravdu neskutečná," dodala Brožková.

Chramov porazil stříbrného Švýcara Daniela Hubmanna o pouhé dvě sekundy. Těsně za Dlabajou skončil na sedmém místě další domácí reprezentant Jan Procházka.

Výsledky MS orientačních běžců - sprint:
Muži: 1. Chramov (Rus.) 13:36,8, 2. Hubmann (Švýc.) -2,3, 3. Johansson (Švéd.) -36,8, 4. Barták (SR) -40,2, 5. Gueorgiou (Fr.) -42,3, 6. Dlabaja -46,2, 7. Procházka -46,5, ...18. Mrázek (všichni ČR) -1:17,3.
Ženy: 1. Hauskenová (Nor.) 12:42,2, 2. Kauppiová (Fin.) -9,2, 3. Janssonová (Švéd.) -18,8, 4. Vinogradovová (Rus.) -24,5, 5. Jukkolaová (Fin.) -30,8, 6. D. Brožková -31,0, ...9. Juřeníková -50,0, 17. R. Brožková (všechny ČR) -1:24,7.