Legenda horských kol Chaussonová má titul v rychlostním lyžování

VARS

Olympijská vítězka v bikrosu a mnohonásobná mistryně světa ve sjezdu na horských kolech a fourcrossu Anne-Caroline Chaussonová je rychlá i na lyžích. Jednatřicetiletá cyklistka získala na světovém šampionátu v rychlostním lyžování ve Varsu zlatou medaili v kategorii s klasickým sjezdovým vybavením, když dosáhla rychlosti 182,833 km/h.

Chaussonová má v úmyslu se tomuto odvětví věnovat i nadále a zkusí se prosadit i v elitní kategorii se speciální výstrojí. "Věřím, že ještě do konce této sezóny bych mohla atakovat hranici 200 kilometrů v hodině," uvedla na svém webu.

Hlavní kategorii tentokrát ovládla její krajanka Karine Dubouchetová-Revolová, která jela rychlostí 213,523 km/h. Mezi muži triumfoval Ital Simone Origone s výkonem 225 km/h. Dvaadvacátý skončil Radek Boháček (200,445) a pět míst za ním byl Karel Netolický (197,910). V kategorii s klasickým vybavením obsadil Václav Török devátou příčku (181,910).