Prestižní šachový turnaj ve Wijk aan Zee vyhrál Karjakin

WIJK AAN ZEE

Teprve devatenáctiletý ukrajinský šachový velmistr Sergej Karjakin překvapivě vyhrál prestižní turnaj ve Wijk aan Zee. Ve třinácti partiích proti elitním světovým hráčům získal jako jediný osm bodů, přestože kromě tří domácích zástupců měli všichni lepší žebříčkové postavení.

Před závěrečným kolem mohlo o prvenství bojovat hned šest šachistů se stejným bodovým ziskem, Karjakin ale jako jediný dokázal svou závěrečnou partii proti Kubánci Leinieru Dominguezovi i s černými figurami vyhrát.

Mezi elitou se držel i nejlepší slovenský hráč Sergej Movsesjan, jenž nakonec skončil se ziskem 7,5 bodu na děleném druhém místě.

Ve druhé výkonnostní kategorii hrál ve Wijk aan Zee i český reprezentant David Navara a s výsledkem 6,5 bodu skončil v polovině startovního pole.