Florbalistky Děkanky jsou jedinou výhru od finále extraligy

Florbalistky mistrovské Děkanky i v druhém semifinálovém utkání extraligy bez problémů zdolaly Liberec a po výhře 6:1 jsou jedinou výhru od finále. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se na úspěchu podílela Ilona Novotná, hattrick zaznamenala Klára Rozumová. Stejně blízko do boje o zlato má i Chodov, který zvládl i druhý duel v pražském derby s domácími FbŠ Bohemians a vyhrál 4:3.

Děkanka se po sobotní výhře 5:0 dnes dostala do vedení v 8. minutě za přispění liberecké Petry Němečkové. V polovině utkání se trefila dvakrát v rozmezí 116 vteřin Novotná. Tu střelecky předčila Rozumová, která se postarala o zbývající branky Děkanky.

Před dovršením jejího hattricku snížila na 1:5 Lenka Bartošová. Mistryně z posledních dvou let vyhrály v nejvyšší soutěži 57. zápas za sebou a v sobotu mohou v Liberci slavit postup do finále.

Chodovu po sobotní výhře v prodloužení vyšel skvěle vstup do dnešního klání. V první třetině mu zajistily dvoubrankové vedení Petra Beránková a Anet Jarolímová, hned po pauze zvýšila na 3:0 Hana Lacková. Úřadující vicemistryně sice do 28. minuty po trefách Jany Vojáčkové, Pavly Theodosisové a Ivety Hyršlové smazaly ztrátu, ale v 50. minutě rozhodla Berenika Prádlerová.

Extraliga florbalistek - semifinále, 2. zápasy:
Děkanka Praha - FBC Liberec 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Branky: 40., 44. a 50. Rozumová, 30. a 32. Novotná, 8. vlastní Němečková - 45. Bartošová. Stav série: 2:0.
FbŠ Bohemians - JM Chodov 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)
Branky: 21. Vojáčková, 24. Theodosisová, 28. Hyršlová - 10. Beránková, 13. Jarolímová, 21. Lacková, 50. Prádlerová. Stav série: 0:2.