Moderní gymnastka Mendlíková získala tři mistrovské tituly

OSTRAVA

Iva Mendlíková získala na šampionátu v Ostravě tři tituly mistryně České republiky v moderní gymnastice. Závodnice GiTy Brno dnes ovládla finálová cvičení se švihadlem, míčem a stuhou. Zbývající zlatou medaili vybojovala za cvičení s obručí vítězka sobotního víceboje Nela Radiměřská.

"Mendlíková odvedla precizní výkon zejména ve cvičení se švihadlem a míčem, ve kterých vyhrála naprosto přesvědčivě," uvedla trenérka českých moderních gymnastek Zdena Schinzelová.

Gymnastky GiTy Brno neměly na mistrovství konkurenci. Žádné jiné závodnice se ve víceboji ani ve finálových disciplínách na stupně vítězů nedostaly.

O tituly už posedmé bojovaly české gymnastky společně se slovenskými, pořadí se ale hodnotilo zvlášť. Všechny tituly východních sousedů vybojovala Petra Máčalová.

Mistrovství ČR v moderní gymnastice:
Švihadlo: 1. Mendlíková 24,325, 2. Míčková 23,800, 3. Radiměřská (všechny GiTy Brno) 22,750.
Obruč: 1. Radiměřská 23,750, 2. Míčková 23,625, 3. Mendlíková 23,475.
Míč: 1. Mendlíková 24,525, 2. Míčková 23,325, 3. Radiměřská 22,875.
Stuha: 1. Mendlíková 21,975, 2. Radiměřská 21,850, 3. Míčková 21,500.