Hambüchen a Semjonovová vyhráli na ME gymnastický víceboj

MILÁN

Fabian Hambüchen se stal jako první Němec v historii mistrem Evropy v gymnastickém víceboji, titul mezi ženami získala v Miláně ruská reprezentantka Ksenia Semjonovová. Čeští gymnasté se do vícebojařských finále neprobojovali, Jana Šikulová ve čtvrteční kvalifikaci vybojovala jen místo třetí náhradnice.

Hambüchen v sobotu odsunul na druhé místo britského vítěze kvalifikace Daniela Keatingse, třetí skončil Rus Jurij Rjazanov. Jednadvacetiletého šampiona, který je i mistrem světa a bronzovým olympijským medailistou na hrazdě, nepřipravil o titul ani pád z bradel. Na startu nebyl kvůli zranění Rus Maxim Děvjatovskij, který Hambüchena před dvěma lety na ME jako jediný porazil.

Šestnáctiletá Semjonovová, mistryně světa ve cvičení na bradlech, vybojovala pro Rusko dvanáctý vícebojařský titul, nadvládu gymnastické velmoci zpečetila stříbrnou medailí její jmenovkyně Afanasjevová. Třetí skončila nečekaně Švýcarka Ariella Käslinová, která pro svoji zemi vybojovala první cenný kov v historii ME.

S pokusem o obhajobu prvenství neuspěla domácí Vanessa Ferrariová. Na předloňskou formu po dlouhodobém zranění nenavázala, definitivně pohřbila naděje při pádu na přeskoku a skončila devátá.

Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v Miláně - víceboj:
Muži: 1. Hambüchen (Něm.) 89 175 b., 2. Keatings (Brit.) 88 275, 3. Rjazanov (Rus.) 88 200, 4. Boy (Něm.) 86 825, 5. Koczi (Rum.) 86 775, 6. Pozzo (It.) 86 400.
Ženy: 1. Semjonovová 58 150 b., 2. Afanasjevová (obě Rus.) 57 600, 3. Käslinová (Švýc.) 57 275, 4. Izurietaová (Šp.) 56 325, 5. Tamirjanová (Rum.) 55 925, 6. Van Walleghemová (Belg.) 55 900.